Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

SYLWETKI

Dariusz Bienek
Dariusz Bienek

- absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach (1982), studiował prawo na Uniwersytecie Gdańskim oraz Uniwersytecie Szczecińskim. Pracował w Szczecińskich Zakładach Graficznych i Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Płotach. Aktualnie w Sądzie Rejonowym w Gryficach.

12.07.2020 08:38
„Nauczycielki na medal” - kolejne spotkanie z cyklu „Ocalić od zapomnienia”
„Nauczycielki na medal” - kolejne spotkanie z cyklu „Ocalić od zapomnienia”

15 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Ocalić od zapomnienia” - ze względu na datę, poświęcone zostało wspomnieniom o nowogardzkich pedagogach.

19.10.2019 08:18
Krzysztof Tokarczyk - Potrzebna jest Zgoda i Współpraca wszystkich samorządowców
Krzysztof Tokarczyk - Potrzebna jest Zgoda i Współpraca wszystkich samorządowców

Mieszka w Gryficach, wykształcenie wyższe, od pięciu kadencji w Radzie Miejskiej w Gryficach. w tym w latach 2010-2014 i 2014-2018 Przewodniczący Rady Miejskiej. Jest też aktywnym działaczem różnych organizacji społecznych jak Rada Osiedla, Zarząd Ogródków Działkowych czy Liga Ochrony Przyrody, gdzie ogniskują się potrzeby i poglądy wielu naszych mieszkańców i lokalnego środowiska.

17.10.2018 09:58
Dorota Augustynek - Uwielbiam pomagać ludziom…
Dorota Augustynek - Uwielbiam pomagać ludziom…

Wraz z mężem i dziećmi mieszkam w Górzycy. Zawód fizjoterapeutki wybrałam nieprzypadkowo – uwielbiam pomagać ludziom i w ten sposób mogę się na co dzień realizować w pracy. Aktualnie jestem na urlopie wychowawczym, ale jak tylko będzie to możliwe powrócę do pracy.

17.10.2018 07:38    1
Jestem Gryficzaninem... Eugeniusz Rozbicki
Jestem Gryficzaninem... Eugeniusz Rozbicki
16.10.2018 23:30    1    1
Wojciech Pietrzak - Zamiłowanie do przyrody, praca z ludźmi i skuteczność…
Wojciech Pietrzak - Zamiłowanie do przyrody, praca z ludźmi i skuteczność…

Wielu chłopców zawodowe marzenia rozpoczyna od chęci bycia, strażakiem, policjantem czy żołnierzem… Ja już od dzieciństwa myślałem o tym, aby zostać leśnikiem. Jak pamiętam z dzieciństwa, mnóstwo czasu spędzałem nad jeziorami i w lesie. Bardzo interesowało mnie to, po czym w lesie stąpam, jakie są gatunki drzew. W efekcie swoją zawodową edukację powiązałem z lasem, nauka w technikum leśnym oraz później na studiach gdzie profesjonalnie nauczono mnie odkrywania tajemnic przyrody. Ale leśnictwo to nie tylko odkrywanie tajemnic przyrody, to także gospodarka i praca z ludźmi.

16.10.2018 08:38
Współpraca i skuteczność w działaniu... Lilia Przybysławska
Współpraca i skuteczność w działaniu... Lilia Przybysławska

Od 1966 roku jestem mieszkanką Dargosławia i nie mam zamiaru tego zmieniać. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że jestem „stąd”, a losy Gminy i jej mieszkańców są mi znane i są dla mnie najważniejsze.

15.10.2018 22:53
Trzeba mieć świadomość jaka jest skala i zakres działania wojewódzkiego samorządu...
Trzeba mieć świadomość jaka jest skala i zakres działania wojewódzkiego samorządu...

Zapraszam do zapoznania się z drugą częścią rozmowy z Zygmuntem Dziewguciem, radnym Sejmiku Zachodniopomorskiego i prezesem Zarządu PKS Gryfice.

12.10.2018 17:07
Marian Maliński
Marian Maliński

Samorządowiec, to jest ciężka praca i służba dla mieszkańców…

10.10.2018 21:47
Zygmunt Dziewguć – Ważne jest to co się robi…
Zygmunt Dziewguć – Ważne jest to co się robi…

Ta dewiza obecnemu Prezesowi PKS Gryfice przyświeca praktycznie od zawsze. A to „od zawsze” to już kawał historii Gryfic i naszego województwa. Urodzony w Lipianach w 1972 roku – jak wspomina, przez żonę – trafił do Gryfic i do dziś jest z Gryficami związany choć przez cały czas swoją aktywnością nie ogranicza się tylko do tego miasta.

28.09.2018 12:14
Pasja i rodzinne tradycje wojskowe – Jerzy Dąbrowski
Pasja i rodzinne tradycje wojskowe – Jerzy Dąbrowski

Jerzy Dąbrowski urodził się 01.04.1956 w Bartoszycach. Ojciec był Żołnierzem Zawodowym i służył w Bartoszycach, Olsztynie, Bemowie Piskim, Mrzeżynie i Gryficach. Jerzy skończył Szkołę Podstawową w Mrzeżynie, a szkołę średnią w Szczecinie. Tam też podjął pierwszą pracę. 27.04.1976 r. został powołany do Zasadniczej Służby Wojskowej i wcielony do JW 4126 w Pobierowie. Po zakończeniu szkolenia podstawowego kontynuował służbę wojskową w Gryficach w dywizjonie dowodzenia JW 3692.

06.07.2018 02:03    1    1
Ryszard Witkowski uzyskał status działacza opozycji antykomunistycznej
Ryszard Witkowski uzyskał status działacza opozycji antykomunistycznej

To pierwszy taki przypadek w naszym powiecie. Decyzją Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób represjonowanych mieszkaniec Gryfic Ryszard Witkowski uzyskał potwierdzony urzędowo status działacza opozycji antykomunistycznej. Wymierne atrybuty tej decyzji to specjalna legitymacja, oznaka honorowa Działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych i… 400 złotych dodatku do emerytury.

02.02.2018 02:07
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniuAutor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Świąteczne gotowanie na gazieAutor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza: Zestaw sosów bardzo ostrych – piekielne trio od Roleski
Reklama