Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

Karnice

ŚWIĄTECZNE PRZEDSTAWIENIE W ZERÓWCE
ŚWIĄTECZNE PRZEDSTAWIENIE W ZERÓWCE

Mimo, że okres świąteczny już za nami, maluchy z cerkwickiej zerówki przygotowały specjalne przedstawienie. Teraz, ponieważ ze względu na zawieszenie zajęć szkolnych nie udało go zrealizować wcześniej.

17.01.2022 19:51
KONCERT NIEZNANYCH W PAPROTNIE
KONCERT NIEZNANYCH W PAPROTNIE

Pałac w Paprotnie był w ostatnią sobotę miejscem koncertowego debiutu zespołu Nieznani. Grupa zaprezentowała swoje własne kompozycje i covery innych wykonawców.

17.01.2022 19:46
OPOWIEŚCI O PODRÓŻACH W KLUBIE KULTURY
OPOWIEŚCI O PODRÓŻACH W KLUBIE KULTURY

W Gminnym Klubie Kultury gościł Artur Wabik. Publicysta i podróżnik ze swadą opowiadał o swoich wyprawach. Udzielił tez wielu przydatnych porad dla osób wybierających się w podróż.

14.01.2022 19:55
Karnice: Koncert Charytatywny
Karnice: Koncert Charytatywny

Już w najbliższą niedzielę, 12 grudnia w hali sportowej w Karnicach odbędzie się Koncert Charytatywny dla Krzysztofa Łazarskiego.

10.12.2021 18:38
STRASZNIE FAJNA ZABAWA
STRASZNIE FAJNA ZABAWA

Sołtys i Rada Sołecka z Karnic zorganizowali dla dzieci imprezę z okazji halloween. Był przemarsz ulicami Karnic i konkursy w świetlicy czyli „strasznie” fajna zabawa. W imprezę chętnie angażowali się mieszkańcy częstując najmłodszych słodyczami.

02.11.2021 09:55
Karnice: Prezent dla jerzy…
Karnice: Prezent dla jerzy…

W gminie Karnice kolejna ekologiczna inicjatywa z udziałem najmłodszych mieszkańców gminy. Nie tak dawno pisaliśmy o sadzeniu drzew i rozmieszczaniu budek lęgowych dla ptaków w „Magicznym Lesie” karnickich harcerzy, tym razem tym razem powody do radości mają „karnickie” jeże. Te sympatyczne i bardzo pożyteczne zwierzątka okres zimowy spędzają w stanie hibernacji w różnego rodzaju norach. Aby ułatwić im znalezienie zimowego lokum zbudowano i rozmieszczono w lesie specjalne domki dla jeży.

20.10.2021 12:23
Gminne Dożynki w Karnicach
Gminne Dożynki w Karnicach

Dożynkowe Święto w Karnicach rozpoczęło się uroczystą, okolicznościową mszą święta w karnickim kościele skąd barwny korowód z przedstawicielami samorządu gminnego i powiatowego, zaproszonymi gośćmi oraz mieszkańcami gminy Karnice przeszedł na plac przy Gminnym Ośrodku Kultury. Dożynkowe spotkanie rozpoczęło się od tradycyjnego podzielenia się chlebem z tegorocznych zbiorów prze włodarzy gminy Karnice.

06.09.2021 10:19
ŻURAWIANKI JADĄ DO WARSZAWY NA FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU
ŻURAWIANKI JADĄ DO WARSZAWY NA FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

Zespół Żurawianki z powodzeniem zaprezentował się w Darłowie podczas półfinałów ogólnopolskiego konkursu „Polska od Kuchni”, zdobywając m.in. nagrodę publiczności. W efekcie będą reprezentować teraz naszą gminę i województwo w zaplanowanych na 25 września finałach na Stadionie Narodowym w Warszawie.

05.09.2021 16:06
Dzień Cerkwicy 2021
Dzień Cerkwicy 2021

Po pandemicznej przerwie, w sobotę 28 sierpnia odbyła się kolejna edycja cyklicznej imprezy pod hasłem Dzień Cerkwicy. Na cerkwickim stadionie bardzo licznie zebrali się nie tylko mieszkańcy Cerkwicy, ale też wielu gości z bliższych i dalszych okolic. Na uczestników, czekały liczne atrakcje muzyczne, kulturalne rozrywkowe i… kulinarne.

30.08.2021 19:53
DZIEŃ CERKWICY 2021
DZIEŃ CERKWICY 2021

W sobotę 28 sierpnia 2021 r. zapraszamy na festyn z okazji DNIA CERKWICY. W programie imprezy m.in. wielkie gotowanie z Robertem Bochenko, zabawa pod chmurką z DJ-em, plac zabaw dla dzieci oraz gwiazda wieczoru - grupa Long&Junior

24.08.2021 11:28
W Cerkwicy powstaje łąka kwietna
W Cerkwicy powstaje łąka kwietna

Już wkrótce łąka kwietna będzie zdobić drogę wojewódzką nr 110 w Cerkwicy prowadzącą nad morze. Wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050 z powiatu gryfickiego w środę i czwartek, pomimo kapryśnej chwilami pogody, przygotowali, ogrodzili teren oraz wysiali nasiona, które przyciągną pszczoły, motyle, a także innych małych mieszkańców łąk.

29.05.2021 22:37
Karnice: „Jagodowe Zuchy” sadzą las
Karnice: „Jagodowe Zuchy” sadzą las

W kwietniowe popołudnie Zuchy z 16 Karnickiej Gromady Zuchowej „Jagodziarnia” spotkały się przy lesie na obrzeżach Karnic. Na zuchów czekali już przedstawiciele Nadleśnictwa Gryfice – Nadleśniczy Wojciech Pietrzak, Anna Grabarczyk – specjalistka Służby Leśnej oraz leśny gospodarz terenu Mirosław Jarosik – leśniczy Leśnictwa Pobierowo wraz z żoną Marianną. W szczytnej akcji karnickich zuchów wspierał też wójt Karnic Lech Puzdrowski.

29.04.2021 23:57
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniuAutor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Świąteczne gotowanie na gazieAutor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza: Zestaw sosów bardzo ostrych – piekielne trio od Roleski
Reklama