Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

Zygmunt Dziewguć – Ważne jest to co się robi…

Ta dewiza obecnemu Prezesowi PKS Gryfice przyświeca praktycznie od zawsze. A to „od zawsze” to już kawał historii Gryfic i naszego województwa. Urodzony w Lipianach w 1972 roku – jak wspomina, przez żonę – trafił do Gryfic i do dziś jest z Gryficami związany choć przez cały czas swoją aktywnością nie ogranicza się tylko do tego miasta.
Zygmunt Dziewguć – Ważne jest to co się robi…

W 1976 roku Zygmunt Dziewguć „trafia” do gryfickiego PKS i do dzisiaj jest z tą firmą związany. Warto zauważyć, że cechuje go konsekwentna stałość uczuć. Jeżeli na początku swojej kariery zawodowej związał się z Gryficami i gryfickim PKS to stało się to działaniem na całe życie. Tu ma swoich znajomych i przyjaciół z którymi spotyka się na niwie zawodowej i prywatnej ale też tych spotykanych na ulicy, w sklepie czy w kościele.

Podobnie jest w działalności społecznej w której mocno angażuje się w sprawy ważne dla mieszkańców i o które to sprawy potrafi skutecznie zabiegać w swojej aktywności politycznej w Sejmiku Wojewódzkim i w różnych innych formach działania na rzecz lokalnej wspólnoty. Warto tu wspomnieć aktywne i zdecydowane działania gdy pojawiła się próba likwidacji gryfickiego Muzeum Kolejnictwa.

Ta stałość uczuć to fakt, że niezależnie od politycznej koniunktury w wyborczych samorządowych szrankach kandyduje z list Polskiego Stronnictwa Ludowego. Nie jest członkiem PSL ale swoją polityczną karierę rozpoczął „pod szyldem” tej partii i też nie widzi powodów aby to zmieniać.

Szanuje swoją prywatność, wiemy, że ma żonę dzieci i wnuka i razem tworzą szczęśliwą rodzinę.

Za to dużo można powiedzieć o skuteczności w działaniu która jest wynikiem osobistych zdolności i ciężkiej pracy. Gdy w latach 90. ub. wieku zaczęły się przekształcenia własnościowe w państwowych firmach większość tzw. PKS – ów w Polsce nie wytrzymało konfrontacji w rynkową rzeczywistością. PKS Gryfice przetrwał trudne czasy i dzisiaj – mimo, że konkurencja i rynkowe uwarunkowania nadal firmy nie rozpieszczają Gryficki PKS przetrwał.

A przetrwał pod „wodzą” Zygmunta Dziewgucia który po wygranym konkursie na Prezesa Zarządu Spółki rozpoczyna batalię o utrzymanie firmy. "Nawet musiałem zacząć zdobywać nową wiedzę w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu – mówi – przedstawiłem swoją wizję rozwoju firmy i pracownicy mi zaufali i aktualnie firma się nadal rozwija".

Skuteczność w działaniu to także działalność społeczna i polityczna. Obecnie po raz kolejny ubiega się o mandat radnego w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego i dotychczasowa działalność oraz zdobyte przez kolejne lata doświadczenie daje szansę, że nasze sprawy nadal będą znajdowały skuteczne rozwiązania w pracach wojewódzkich gremiów. Praca w Sejmiku to gra zespołowa jak przy każdej okazji podkreśla pan Zygmunt. Tam nic się „nie załatwia” trzeba umieć zdobyć poparcie dla prezentowanych przez siebie potrzeb, przekonać innych radnych, że nasza sprawa jest ważna i sejmik powinien się także i nią zająć. Ten głos, upór i umiejętność zdobycia poparcia dla ważnych dla naszych mieszkańców spraw to zewnętrzne pieniądze na wiele ważnych i potrzebnych inwestycji głównie drogowych i infrastrukturalnych bo te są najbardziej ważne dla rozwoju regionu i naszych miejscowości.

Skuteczny i doświadczony przedstawiciel w Sejmiku to szansa dla rozwoju naszego regionu – Zygmunt Dziewguć spełnia te warunki.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 17°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Autor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Autor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Autor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza:
Reklama