Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

Brojce

Trwa akcja sprawozdawczo-wyborcza w OSP
Trwa akcja sprawozdawczo-wyborcza w OSP
07.10.2021 14:35
Dożynki Gminne w Brojcach
Dożynki Gminne w Brojcach

W sobotę 4 września w Brojcach odbyły się gminne Dożynki. Święto plonów rozpoczęło się Mszą Św. W intencji rolników i parafian w brojeckim kościele. Dalsza część dożynkowego święta odbywała się na terenie parku.

06.09.2021 09:45
Brojce: Msza Święta Dożynkowa
Brojce: Msza Święta Dożynkowa

W sobotę 19 września w Brojcach, w ramach gminnych obchodów święta plonów – z powodu ograniczeń sanitarnych – ograniczono się do uroczystej mszy świętej dziękczynnej odprawionej w brojeckim parku przy figurze maryjnej.

20.09.2020 18:12
Prezydent Andrzej Duda odwiedził Brojce
Prezydent Andrzej Duda odwiedził Brojce

W środę 20 listopada do Brojc, na zaproszenie wójta gminy Michała Zinowika przyjechał Prezydent RP Andrzej Duda. Na terenie Szkoły Podstawowej w Brojcach Pan Prezydent RP spotkał się z licznie przybyłymi mieszkańcami powiatu gryfickiego. Wśród przybyłych nie zabrakło też działaczy politycznych, oraz samorządowców z gmin powiatu gryfickiego, przedstawicieli służb mundurowych i nadleśnictwa Gryfice. Panu Prezydentowi towarzyszyli pracownicy z Szefem Kancelarii Prezydenta Haliną Szymańską oraz przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego z wojewodą Tomaszem Hincem.

20.11.2019 22:34    1
Uroczystości dożynkowe w Brojcach
Uroczystości dożynkowe w Brojcach

Podziękowanie za tegoroczne plony oraz świętowanie zakończenia żniw, rozpoczęło się o godzinie 13:00 w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brojcach. Uroczystą Mszę Świętą w intencji rolników i parafian odprawił Proboszcz, ks. Mirosław Czerwiński. Zgromadzeni dziękowali Bogu za tegoroczne plony oraz modlili się w intencji rolników i sadowników. Następnie barwny korowodów z wieńcami dożynkowymi sołectw gminy Brojce, zespołami regionalnymi, orkiestrą i zaproszonymi gośćmi przeszedł do parku, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie dożynek gminnych.

11.09.2019 09:11
Prawo i Sprawiedliwość – piknik rodzinny w Brojcach
Prawo i Sprawiedliwość – piknik rodzinny w Brojcach

W sierpniowe, sobotnie popołudnie działacze Prawa i Sprawiedliwości z powiatu gryfickiego zaprosili mieszkańców Brojc na rodzinny piknik w parku przy placu zabaw. Z mieszkańcami Brojc spotkał się także poseł na Sejm RP Michał Jach.

19.08.2019 11:12
Zaproszenie na konsultacje społeczne ws. utworzenia Posterunku Policji w Brojcach
Zaproszenie na konsultacje społeczne ws. utworzenia Posterunku Policji w Brojcach
27.06.2019 19:23
Minister Joahim Brudziński w powiecie gryfickim
Minister Joahim Brudziński w powiecie gryfickim

We wtorek 30 kwietnia w Sali Wiejskiej w Brojcach z mieszkańcami powiatu gryfickiego spotkał się Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński. W spotkaniu ministra, wraz z członkami Prawa i Sprawiedliwości w powiatu gryfickiego wspierał poseł na Sejm RP Michał Jach.

03.05.2019 23:35
Gryfice – Brojce: 50 lat pożycia – medale od Prezydenta RP i gratulacje
Gryfice – Brojce: 50 lat pożycia – medale od Prezydenta RP i gratulacje

W uroczystej oprawie w Restauracji 32 Motel w Gryficach dziesięć par małżeńskich z gmin Gryfice i Brojce obchodzących jubileusz 50 lat pożycia odznaczonych zostało Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medal otrzymują osoby które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim, został ustanowiony w 1960 roku i jest przyznawany przez prezydenta RP.

23.03.2019 10:22
Złote Gody i medale od Prezydenta RP dla 17 par małżeńskich
Złote Gody i medale od Prezydenta RP dla 17 par małżeńskich

W czwartek 28 czerwca w Motelu 32 w Gryficach odbyła się uroczystość w trakcie której 17 par małżeńskich z gminy Gryfice i Brojce które przeżyły wspólnie 50 lat obchodziło uroczyście złote gody a z rąk burmistrza Gryfic otrzymali medale nadawane przez Prezydenta RP „Za długoletnie pożycie małżeńskie” oraz listy gratulacyjne i wiązanki kwiatów.

29.06.2018 22:59
Gryfice: Inauguracja powiatowych obchodów Dnia Strażaka
Gryfice: Inauguracja powiatowych obchodów Dnia Strażaka

Tegoroczne obchody Dnia Strażaka w powiecie gryfickim rozpoczynają się Mszą Św. w kościele pw. św. Floriana w Przybiernowie (gm. Brojce) w intencji naszych strażaków i tych żyjących i tych którzy odeszli już na wieczną wartę.

05.05.2018 11:22
„Młodzież zapobiega pożarom” w Brojcach eliminacje powiatowe turnieju
„Młodzież zapobiega pożarom” w Brojcach eliminacje powiatowe turnieju

W sobotę 21 kwietnia w Szkole Podstawowej w Brojcach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Laureaci będą reprezentować powiat gryficki w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w kolejną sobotę (28.04) w hali widowiskowo-sportowej Rega Arena w Płotach.

22.04.2018 09:49
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniuAutor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Świąteczne gotowanie na gazieAutor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza: Zestaw sosów bardzo ostrych – piekielne trio od Roleski
Reklama