Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

Z REGIONU

Co autor miał na myśli? Zapytaj go sam
Co autor miał na myśli? Zapytaj go sam

Józef Baran, wybitny poeta i eseista, autor m.in. wiersza „Najkrótsza definicja życia”, który był tematem tegorocznej matury z języka polskiego, będzie gościem najbliższego spotkania z cyklu Szczeciński Salon Poezji.

Wczoraj, 22:03
Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach RDLP Szczecin
Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach RDLP Szczecin

Na terenie nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, położonych na terenie woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego, utrzymuje się najwyższy oraz średni stopień zagrożenia pożarowego. Od początku roku wybuchły 153 pożary, na powierzchni 32,44 ha. Dodatkowo leśnicy interweniowali przy 44 pożarach traw i nieużytków bezpośrednio zagrażających lasom.

Wczoraj, 15:58
SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

W środę, 18 maja w Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Modlimowie odbył się Wojewódzki Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, której przewodniczył biskup pomocniczy szczecińsko-kamieński Henryk Wejman.

Wczoraj, 12:14
Майстерня для дітей та підлітків з України у Грифiцькому Будинку культури
Майстерня для дітей та підлітків з України у Грифiцькому Будинку культури
Wczoraj, 09:50
Nowogard: Tydzień Bibliotek za nami!
Nowogard: Tydzień Bibliotek za nami!

Tegoroczne hasło „Biblioteka – świat w jednym miejscu” doskonale oddaje to, co się działo w nowogardzkiej bibliotece. To właśnie tutaj, z uczestnikami, spotkali się: poezja, muzyka, malarstwo, sztuka, magia, historia, a nawet zwierzęta!

17.05.2022 21:34
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zakończył modernizację rektoratu
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zakończył modernizację rektoratu

Zakończyła się modernizacja wnętrz zabytkowego gmachu rektoratu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – dawnego domu dyrektorów zespołu szkół zawodowych: Królewskiej Szkoły Budowlanej, Królewskiej Szkoły Budowy Maszyn oraz Królewskiej Szkoły Maszynistów Okrętowych. Po trzech latach prac obiekt odzyskał historyczną kolorystykę i pierwotny blask oraz został przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja kosztowała ponad 6 mln zł.

17.05.2022 21:11
ZPSB - wizyta studyjna w ZAZ Goleniów
ZPSB - wizyta studyjna w ZAZ Goleniów

W piątek 13 maja odbyła się studyjna wizyta w Zakładzie Aktywizacji Zawodowej w Goleniowie. Gryficki Wydział ZPSB jest w trakcie finalizacji starań o uzyskanie uprawnień do prowadzenia studiów II stopnia na kierunku Polityka Społeczna stąd zainteresowanie żywą współpracą z dyrektorem ZAZ Karolem Lamentem.

17.05.2022 10:47
Mały Przegląd Wielkich Filmów vol. 1. Niebawem ruszają Mistrzowskie Pokazy w Kinie Zamek
Mały Przegląd Wielkich Filmów vol. 1. Niebawem ruszają Mistrzowskie Pokazy w Kinie Zamek

Nanni Moretti, Celine Sciamma, Asghar Farhadi, Jonas Carpignano, Sergio Castellitto, Ari Folman, Jacques Audiard i Nabil Ayouch - to wybitni twórcy, których najnowsze dokonania będzie można zobaczyć w Kinie Zamek w Szczecinie w dniach 24 maja – 2 czerwca podczas Małego Przeglądu Wielkich Filmów.

17.05.2022 00:33
Pająki i skorpiony w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury
Pająki i skorpiony w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury
17.05.2022 00:22
POGOŃ Szczecin
POGOŃ Szczecin

NEWSLETTER

16.05.2022 23:20
„Kolacja dla głupca”  - spektakl w Gryfickim Domu Kultury
„Kolacja dla głupca” - spektakl w Gryfickim Domu Kultury
16.05.2022 22:43
Dwa wydarzenia w Muzeum Narodowym w Szczecinie - zaproszenie
Dwa wydarzenia w Muzeum Narodowym w Szczecinie - zaproszenie
16.05.2022 22:09
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniuAutor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Świąteczne gotowanie na gazieAutor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza: Zestaw sosów bardzo ostrych – piekielne trio od Roleski
Reklama