Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

Pomorze Zachodnie

Co autor miał na myśli? Zapytaj go sam
Co autor miał na myśli? Zapytaj go sam

Józef Baran, wybitny poeta i eseista, autor m.in. wiersza „Najkrótsza definicja życia”, który był tematem tegorocznej matury z języka polskiego, będzie gościem najbliższego spotkania z cyklu Szczeciński Salon Poezji.

Wczoraj, 22:03
Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach RDLP Szczecin
Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach RDLP Szczecin

Na terenie nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, położonych na terenie woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego, utrzymuje się najwyższy oraz średni stopień zagrożenia pożarowego. Od początku roku wybuchły 153 pożary, na powierzchni 32,44 ha. Dodatkowo leśnicy interweniowali przy 44 pożarach traw i nieużytków bezpośrednio zagrażających lasom.

Wczoraj, 15:58
SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

W środę, 18 maja w Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Modlimowie odbył się Wojewódzki Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, której przewodniczył biskup pomocniczy szczecińsko-kamieński Henryk Wejman.

Wczoraj, 12:14
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zakończył modernizację rektoratu
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zakończył modernizację rektoratu

Zakończyła się modernizacja wnętrz zabytkowego gmachu rektoratu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – dawnego domu dyrektorów zespołu szkół zawodowych: Królewskiej Szkoły Budowlanej, Królewskiej Szkoły Budowy Maszyn oraz Królewskiej Szkoły Maszynistów Okrętowych. Po trzech latach prac obiekt odzyskał historyczną kolorystykę i pierwotny blask oraz został przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja kosztowała ponad 6 mln zł.

17.05.2022 21:11
ZPSB - wizyta studyjna w ZAZ Goleniów
ZPSB - wizyta studyjna w ZAZ Goleniów

W piątek 13 maja odbyła się studyjna wizyta w Zakładzie Aktywizacji Zawodowej w Goleniowie. Gryficki Wydział ZPSB jest w trakcie finalizacji starań o uzyskanie uprawnień do prowadzenia studiów II stopnia na kierunku Polityka Społeczna stąd zainteresowanie żywą współpracą z dyrektorem ZAZ Karolem Lamentem.

17.05.2022 10:47
Mały Przegląd Wielkich Filmów vol. 1. Niebawem ruszają Mistrzowskie Pokazy w Kinie Zamek
Mały Przegląd Wielkich Filmów vol. 1. Niebawem ruszają Mistrzowskie Pokazy w Kinie Zamek

Nanni Moretti, Celine Sciamma, Asghar Farhadi, Jonas Carpignano, Sergio Castellitto, Ari Folman, Jacques Audiard i Nabil Ayouch - to wybitni twórcy, których najnowsze dokonania będzie można zobaczyć w Kinie Zamek w Szczecinie w dniach 24 maja – 2 czerwca podczas Małego Przeglądu Wielkich Filmów.

17.05.2022 00:33
POGOŃ Szczecin
POGOŃ Szczecin

NEWSLETTER

16.05.2022 23:20
Dwa wydarzenia w Muzeum Narodowym w Szczecinie - zaproszenie
Dwa wydarzenia w Muzeum Narodowym w Szczecinie - zaproszenie
16.05.2022 22:09
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie rozpoczyna nabór
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie rozpoczyna nabór

Co trzeba zrobić, by zapisać się na studia?

16.05.2022 15:44
Firma Siemaszko w projekcie BDP
Firma Siemaszko w projekcie BDP

Ku naszej wielkiej radości na portowym pokładzie witamy firmę Siemaszko, która dołącza do projektu Biznesowej Dumy Pomorza. Bez wątpienia razem jesteśmy jeszcze silniejsi!

13.05.2022 21:40
Zagrożenie pożarowe na terenie RDLP Szczecin
Zagrożenie pożarowe na terenie RDLP Szczecin

Słoneczna i wietrzna pogoda w okresie wiosennym oraz brak opadów deszczu przyczyniają się do zwiększenia zagrożenia pożarowego w lasach. Od początku roku do 12 maja br. na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie wybuchło już 139 pożarów, na powierzchni 31,86 ha. Dodatkowo leśnicy interweniowali przy 38 pożarach traw i nieużytków bezpośrednio zagrażających lasom.

12.05.2022 22:35
Mistrzowie kabaretu na Zamku w Szczecinie! Zapraszamy na weekend z Hrabim
Mistrzowie kabaretu na Zamku w Szczecinie! Zapraszamy na weekend z Hrabim

Kultowy kabaret Hrabi wystąpi w czerwcu na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. I to dwa razy! Grupa zaprezentuje dwa różne programy: dla widzów dorosłych - „Wady i Waszki”, a dla dzieci - „Bez Wąsów”. Bilety na „Weekend z kabaretem Hrabi” na Zamku (25-26 czerwca 2022) są już w sprzedaży.

12.05.2022 21:48
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniuAutor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Świąteczne gotowanie na gazieAutor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza: Zestaw sosów bardzo ostrych – piekielne trio od Roleski
Reklama