Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Olivia Garden wyróżniona prestiżową nagrodą 2022 European Property Awards

Olivia Garden, jedyny w Polsce egzotyczny ogród znajdujący się w centrum biznesowym został wyróżniony prestiżową nagrodą 2022 European Property Awards, w kategorii Architektura krajobrazu. Nagrodzeni zostali wspólnie: pracownia Malinowski Design Urban & Landscape, która jest autorem projektu oraz Olivia Centre – inwestor i operator ogrodu.
Olivia Garden wyróżniona prestiżową nagrodą 2022 European Property Awards

W konkursie, którego historia sięga 1993 roku biorą udział najlepsze projekty, zrealizowane w całej Europie. Co roku swoje zgłoszenia składa kilka tysięcy inwestorów z całego świata, a zwycięskie projekty wyłaniane są przez jury składające się z ekspertów rynku nieruchomości, architektów, dziennikarzy i doradców inwestycyjnych. Projekty konkurują w czterech kategoriach: inwestycja, architektura, projekt wnętrz oraz rynek nieruchomości, w którym nagradzane są osiągnięcia liderów branży.

 

Olivia Garden to starannie zaprojektowana przestrzeń o powierzchni blisko 800 m2, wypełniona tysiącami tropikalnych roślin, reprezentujących ponad 150 różnych gatunków roślin z tak egzotycznych krajów jak Indonezja, Australia, Nowa Gwinea, Madagaskar, Malezja, Borneo, Kostaryka, Wenezuela, czy tropikalne lasy Amazonii. Oprócz licznych roślin sięgających 2-3 metrów wysokości, w ogrodzie zasadzonych zostało ponad 30 dużych drzew, z których największe sięgają aż 11 metrów nad ziemię.

 

Olivia Garden jest efektem nowatorskiego myślenia o charakterze miejsca pracy, w którym bliskość natury pozytywnie wpływa na samopoczucie i efektywność pracy. Projekt powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie rezydentów centrum biznesowego oraz z myślą o mieszkańcach Trójmiasta, dla których jest to kolejna atrakcja i propozycja spędzenia czasu wolnego. Olivia Garden została podzielona na 4 strefy, aby oferować przestrzeń dla różnych aktywności. W cieniu wkomponowanej w rozległą antresolę czarnej oliwki Bucida Buceras znajduje się bar w stylu Tiki, serwujący świeże koktajle i lekkie dania kuchni orientalnej. Ogród doskonale sprawdza się jako przestrzeń do organizacji spotkań towarzyskich i biznesowych, samodzielnej pracy i odpoczynku oraz organizacji wykładów, warsztatów czy koncertów, gdyż znajduje się w nim amfiteatr, schowane wśród gęstej roślinności stoliki oraz komfortowe miejsca relaksu.

 

Niezmiernie jest mi miło, że praca, którą wspólnie wykonaliśmy cieszy się takim ogromnym uznaniem, tym razem ze strony jury European Property Awards – mówi Dariusz Malinowski z Malinowski Design Urban & Landscape. Pokazuje to również, że takich rowiązań oczekują użytkownicy. Goście, którzy już odwiedzili nasz ogród, wiedzą, że jest to niezwykła „dżungla", w której człowiek odczuwa pełny komfort, a rośliny bujnie się rozwijają. To prawdziwie żywy organizm, w którym zapewniliśmy roślinom idealne warunki wzrostu. Dowodzą temu dosłownie i w przenośni owoce naszej pracy, gdyż coraz częściej w ogrodzie zbieramy rosnące na drzewach owoce papai, granatu czy kakaowca. I wcale nie są one tam tylko dla ozdoby, ponieważ po osiągnięciu dojrzałości trafiają do kuchni lub baru Tiki, gdzie przygotowywane są egzotyczne koktajle, żeby. Pragnę podziękować wszystkim, którzy brali udział w projekcie za ich pasję do pracy i determinację.

 

Celem Olivia Garden jest zapewnienie nowej jakości spędzania czasu pracy i relaksu w bezpośrednim połączeniu z naturą, niezależnie od pory roku i warunków pogodowych. Przeszklona bryła została przygotowana z charakterystycznie pochyłym dachem, nawiązującym do architektury szczytu budynku Olivia Star, u podstaw którego się znajduje, oraz historyczną bryłą Hali Olivii sąsiadującą z budynkami. Za projekt aranżacji wnętrza odpowiada pracownia Malinowski Design Urban & Landscape, a za realizację odpowiedzialna była pracownia Design Anatomy. Prace nad końcową koncepcją trwały wiele miesięcy i angażowały nie tylko architektów i botaników, ale także interdyscyplinarny zespół specjalistów, konsultujący rozwiązania z rezydentami Olivii Centre. 

 

Po miesiącach funkcjonowania Olivia Garden stała się już projektem dojrzałym, a rośliny przeszły już pełną aklimatyzację, wobec czego bujnie się rozrastają, tworząc wyjątkowe wrażenie na wszystkich gościach, którzy mogą spróbować słodkich i soczystych papai - mówi Bogusław Wieczorek, pełnomocnik Olivia Centre. Bardzo ważne jest to, że tę przestrzeń doceniają nasi rezydenci, którzy na co dzień z niej korzystają jako miejsca oferującego wytchnienie, odprężenie, ale i przestrzeń pozwalającą na koncentrację i pobudzającą kreatywność. Jest to absolutnie unikalny projekt, który doceniają również liczni mieszkańcy Trójmiasta i turyści. To dla nas szczególnie istotne, gdyż chcemy, aby każdy czuł się w Olivii jak u siebie. Z tego powodu od lat rozwijamy funkcje, które są adresowane do szerokiego grona odbiorców, i które przyciągają gości przez cały dzień, 7 dni w tygodniu. Szczególną popularnością cieszy się taras widokowy, który znajduje się na 32p. Olivii Star, prestiżowe restauracje z 33p. czy centrum konferencyjno – eventowe z 34. piętra. Warto przypomnieć, że przestrzenie te zostały już wyróżnione w konkursie European Property Awards w 2020 roku, a wcześniej zdobyły nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego jako wydarzenie roku.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pochmurnie

Temperatura: 14°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 25 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: JCChTreść komentarza: A gdzie hydrolodzy? Ekosystem Odry to nie tylko biocenoza, ale również środowisko nieoźywione fizyczne i chemiczne. Nic nie wiemy o dynamice wód przy jej niskim stanie!!!Data dodania komentarza: 22.08.2022, 21:44Źródło komentarza: Zachodniopomorscy naukowcy: bez z nas rządzący sobie nie poradząAutor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?
Reklama