Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

GAZ-SYSTEM podsumowuje XII edycję konkursu Fundusz Naturalnej Energii

W tym roku jury konkursu Fundusz Naturalnej Energii nagrodziło 42 autorskie pomysły dedykowane ochronie środowiska naturalnego. GAZ-SYSTEM, który jest organizatorem konkursu, przekazał na ten cel ponad 400 tys. złotych.
GAZ-SYSTEM podsumowuje XII edycję konkursu Fundusz Naturalnej Energii

Konkurs Fundusz Naturalnej Energii został skierowany do społeczności lokalnych z 6 województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego i zachodniopomorskiego. Spośród 327 nadesłanych prac, jury wyłoniło 42 laureatów oraz przyznało dodatkowe dofinansowania dla trzech innowacyjnych projektów.

 

W XII edycji konkursu najchętniej brały udział szkoły i przedszkola, koła gospodyń wiejskich, domy kultury, ochotnicze straże pożarne i organizacje pozarządowe. Zgłoszone wnioski zawierały wiele ciekawych działań i rozwiązań podnoszących świadomość ekologiczną w zakresie ochrony bioróżnorodności, oszczędzania wody i promowania odnawialnych źródeł energii.

 

Wielu laureatów XII edycji konkursu stworzyło ogrody deszczowe i zainstalowało zbiorniki retencyjne, przyczyniając się w ten sposób do oszczędzania wody i praktycznego wykorzystania deszczówki. Dzięki Funduszowi Naturalnej Energii w wielu miejscowościach zorganizowane zostały warsztaty pszczelarskie, ogrodnicze, plastyczne, których efekty uczestnicy prezentowali na lokalnych festynach i piknikach rodzinnych.

 

Powstały ścieżki sensoryczne i edukacyjne, a w Dolinie Białej Przemszy w Sławkowie, gmina zorganizowała ścieżki questowe z elementami geocachingu. Ta edukacyjna gra terenowa to sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, poznanie lokalnych ciekawostek przyrodniczych
i historycznych w nowych miejscach oraz rodzinna zabawa integracyjna.

 

XII edycja konkursu dobiegła końca. Zapraszamy do obejrzenia filmów z realizacji kilku projektów Funduszu Naturalnej Energii dostępnych na https://www.youtube.com/c/GAZSYSTEMOPERATOR.

https://youtu.be/1qjq7CvnO0g

https://youtu.be/eevK_OBMfi8

https://youtu.be/3bhSr67X748

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pochmurnie

Temperatura: 14°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 25 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: JCChTreść komentarza: A gdzie hydrolodzy? Ekosystem Odry to nie tylko biocenoza, ale również środowisko nieoźywione fizyczne i chemiczne. Nic nie wiemy o dynamice wód przy jej niskim stanie!!!Data dodania komentarza: 22.08.2022, 21:44Źródło komentarza: Zachodniopomorscy naukowcy: bez z nas rządzący sobie nie poradząAutor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?
Reklama