Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa na Zamku

W ramach tegorocznych Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa „Po nich dziedziczymy” Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza na wykłady, zwiedzanie z przewodnikiem, seanse filmowe oraz wystawę plenerową. Na wszystkie wydarzenia wstęp będzie bezpłatny.
Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa na Zamku
Dni Dziedzictwa - Happy Olo

Z okazji Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa Zamek przygotował dla odwiedzających bogaty program. Już jutro (8 września o godz. 17) odbędzie się pierwsze wydarzenie z tego cyklu, czyli wykład pt. „Himmelsglobus (Globus Nieba) Andersa Akermana z 1759 r.”. Kilka dni później Zamek zaprasza na niedzielny spacer z przewodnikiem po dziedzińcach. Zbiórka uczestników przy Wieży Zegarowej (11 września, godz. 15).

 

Mocnym akcentem będą bez wątpienia Filmowe Dni Dziedzictwa z Zachodniopomorskim Funduszem „Pomerania Film”. Po seansach planowane są spotkania z twórcami filmów. W programie znajdą się produkcje mówiące wprost o historii Szczecina, jak „Był sobie wieżowiec”, „Pacyfikacja Stoczni Szczecińskiej”, „Kaskada. Moje życie, moja historia”, ale też o szeroko rozumianej Wolności („Święto”). Pojawią się opowieści o znaczących postaciach życia kulturalno-społecznego regionu („Happy Olo”), o ważnych wydarzeniach dotykających kultury („Siwy Dym”), narodzinach w Szczecinie polskiego bigbitu („Wiatr od morza, czyli big beat po szczecińsku”) oraz o pasjonujących losach legendarnego jachtu Polonez.

 

Na wykłady i seanse obowiązują bezpłatne wejściówki – do odbioru w kasie Zamku na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia (wejście A z Dużego Dziedzińca, piętro I).

 

Głównym celem Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa jest promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki kulturowej i historycznej naszego województwa. Tegoroczne hasło „Po nich dziedziczymy” odwołuje się zarówno do historii miejsc, ludzkich wspomnień i przekazywanych tradycji jak również wiedzy, technologii i dokonań poprzedników, z osiągnięć których możemy korzystać, udoskonalać je i przekazywać następnym pokoleniom. Patronat honorowy nad Zachodniopomorskimi Dniami Dziedzictwa objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 

Więcej informacji na: www.zamek.szczecin.pl

Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/1QKve9urB

 

---

Zapraszamy do zapoznania się z programem (w załączeniu).

ZACHODNIOPOMORSKIE DNI DZIEDZICTWA NA ZAMKU – PROGRAM

 

WYKŁADY

- HIMMELSGLOBUS (GLOBUS NIEBA) ANDERSA AKERMANA Z 1759 ROKU. Prowadzenie: Grażyna Lupa, 8 września, godz. 17:00.

- GLOBUS ZIEMSKI I BLIŹNIACZY Z MUZEUM IM. PRZYPKOWSKICH W JĘDRZEJOWIE Z 1730 ROKU. Prowadzenie: Grażyna Lupa, 22 września, godz. 17:00.

- WSPÓLNE DZIEDZICTWO POMORZA W NARRACJI MUZEÓW HISTORYCZNYCH VORPOMMERN. Prowadzenie: dr Tomasz Ślepowroński, 21 września, godz. 17:00.

ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM: DZIEDZICTWO GRYFITÓW

Zbiórka przy Wieży Zegarowej - 11 września, godz. 15:00.

FILMOWE DNI DZIEDZICTWA Z ZFF POMERANIA FILM

- ŚWIĘTO (29 września, godz. 17:30).

- PACYFIKACJA STOCZNI SZCZECIŃSKIEJ 15 GRUDNIA 1981 ROKU (29 września, godz. 19:30).

- KASKADA. MOJE ŻYCIE, MOJA HISTORIA (30 września, godz. 17:30).

- I BYŁ SOBIE WIEŻOWIEC (30 września, godz. 19:30).

- HAPPY OLO – POGODNA BALLADA O OLKU DOBIE (1 października, godz. 17:30).

- POLONEZ. POWRÓT LEGENDY (1 października, godz. 19:30).

- WIATR OD MORZA CZYLI BIG BEAT PO SZCZECIŃSKU (2 października, godz. 17:30).

- SIWY DYM (2 października, godz. 19:30).

Po seansach planowane są spotkania z twórcami.

WYSTAWA JAN FRYDERYK – MIŁOŚNIK LUKSUSU

do 30 października 2022. Wystawa plenerowa, Duży Dziedziniec.

 


Jak Fryderyk - miłośnik luksusu

Kaskada moje życie

Kino

Oprowadzanie


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 14°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 26 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: JCChTreść komentarza: A gdzie hydrolodzy? Ekosystem Odry to nie tylko biocenoza, ale również środowisko nieoźywione fizyczne i chemiczne. Nic nie wiemy o dynamice wód przy jej niskim stanie!!!Data dodania komentarza: 22.08.2022, 21:44Źródło komentarza: Zachodniopomorscy naukowcy: bez z nas rządzący sobie nie poradząAutor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?
Reklama