Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Przedsiębiorcy z Zalewu i Odry potrzebują wsparcia Stanowisko Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy w Szczecinie

O objęcie pomocą przedsiębiorców prowadzących działalność związane z rzeką Odrą oraz Zalewami Kamieńskim i Szczecińskim wystąpiła Wojewódzka Rada Rynku Pracy w Szczecinie. To kolejne po stanowisku Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie stanowisko wspierające pomoc dla pracowników firm działających nad wodami i z niej żyjącymi. Przewodniczący Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy w Szczecinie Krzysztof Osiński skierował stanowisko do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleny Maląg oraz do wiadomości marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicz.
Przedsiębiorcy z Zalewu i Odry potrzebują wsparcia Stanowisko Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy w Szczecinie

- Kryzysy dotyczy nie tylko przedsiębiorców położonych wzdłuż Odry na terenie województw opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego czy Pomorza Zachodniego ale także nad wodami zalewu szczecińskiego i kamieńskiego. Tu po ogłoszeniu problemów ekologicznych nad Odrą miasteczka i wsie turystyczne momentalnie opustoszały. Rybacy zostali bez pracy, osoby w portach pracujące w obsłudze jednostek pływających bez pracy, punkty gastronomiczne na długi weekend sierpniowy zostały z towarem. Samorządowcy i przedsiębiorcy mówili, że potrzebują wsparcia - mówi Łukasz Piotr Szeląg, inicjator uchwały w sprawie pomocy dla pracowników i firm funkcjonujących nad Odrą oraz Zalewem Kamieńskim i Szczecińskim. 

 

Sytuacja ekologiczna na Odrze to kolejny cios dla branży turystycznej na Pomorzu Zachodnim. Przez dwa lata jej funkcjonowanie ograniczał covid 19, później wojna na Ukrainie, wysokie stopy kredytowe a teraz informacja o rybach śniętych w Odrze. Biznes prowadzony w tym rejonie różni się od tego nad morzem, bo tu często usługi świadczy się w kwaterach prywatnych lub na polach namiotowych nie nastawionych na masowy ruch turystyczny. Pozyskane w ten sposób dochody zwiększały po prostu budżet domowy. 

 

 

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 14°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 26 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: JCChTreść komentarza: A gdzie hydrolodzy? Ekosystem Odry to nie tylko biocenoza, ale również środowisko nieoźywione fizyczne i chemiczne. Nic nie wiemy o dynamice wód przy jej niskim stanie!!!Data dodania komentarza: 22.08.2022, 21:44Źródło komentarza: Zachodniopomorscy naukowcy: bez z nas rządzący sobie nie poradząAutor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?
Reklama