Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowy wodociąg dla Rzęsina (gm. Gryfice) oddany do użytku

W środę 31 sierpnia w Rzęsinie (gm. Gryfice) odbyło się oficjalne oddanie do użytku ważnej dla mieszkańców inwestycji. Wśród uczestniczących w wydarzeniu znaleźli się m.in.: Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, zastępca Burmistrza Gryfic Marzena Domaradzka, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych w Gryficach Stanisław Hołubczak, gryficcy radni oraz oczywiście sołtys Rzęsina Jan Winiarski z grupą mieszkańców.
Nowy wodociąg dla Rzęsina (gm. Gryfice)  oddany do użytku

Otwierając spotkanie Burmistrz Andrzej Szczygieł przedstawił historię zrealizowanych inwestycji takich jak budowa drogi dojazdowej do Rzęsina, a także nowoczesnej i przestronnej świetlicy. Bolączką mieszkańców już od lat była jakość wody i słabe ciśnienie w rurociągu, w ostatnim okresie w coraz bardziej zdekapitalizowanym co pociągało za sobą coraz liczniejsze awarie. To był już najwyższy czas, aby coś w tej sytuacji zmienić. Burmistrz podkreślił, że nie miał problemów, aby przekonać radnych do przyznania pieniędzy na tę ważną dla mieszkańców inwestycję dzięki której mieszkańcy Rzęsina zyskali dostęp do wody o odpowiedniej jakości, ciśnieniu w praktycznie nieograniczonej ilości.

Budowa wodociągu Popiele – Rzęsin to kolejny etap przedsięwzięcia składającego się z dwóch inwestycji. Pierwszy obejmował Budowę wodociągu w ul. Broniszewskiej w Gryficach o wartości 598.000 zł, w tym wydatki kwalifikowane w wysokości 378.620 zł, niekwalifikowane 219.380 zł.

Drugi etap to budowa sieci wodociągowej z m. Popiele do m. Rzęsin z wymianą sieci w m. Rzęsin i podłączeniem istniejących przyłączy o wartości 785.182,80 zł, wydatki kwalifikowane to 638.360 zł, wydatki niekwalifikowane 146.822,80 zł. 

W ramach realizacji zadania wykonano:

  • sieć wodociągowa o średnicy 160 mm – długość 2038 m
  • sieć wodociągowa o średnicy 90 mm – długość 306,90 m
  • sieć wodociągowa o średnicy 63 mm – długość 12,95 m
  • sieć wodociągowa o średnicy 40 mm – długość 8,78 m
  • hydranty naziemne – 3 kpl
  • zestaw hydroforowy – 1 kpl

W obu zadaniach wydatek niekwalifikowany stanowią koszty przyłączy wodociągowych oraz podatek VAT a inwestycja była realizowana z pożyczki zaciągniętej przez Gminę Gryfice z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach umowy na realizację przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa sieci wodociągowej na terenie gminy Gryfice”.

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pochmurnie

Temperatura: 14°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 25 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: JCChTreść komentarza: A gdzie hydrolodzy? Ekosystem Odry to nie tylko biocenoza, ale również środowisko nieoźywione fizyczne i chemiczne. Nic nie wiemy o dynamice wód przy jej niskim stanie!!!Data dodania komentarza: 22.08.2022, 21:44Źródło komentarza: Zachodniopomorscy naukowcy: bez z nas rządzący sobie nie poradząAutor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?
Reklama