Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rocznica Szczecińskiego Sierpnia

W 42. rocznicę podpisania Porumienienia Szczecińskiego kończącego strajk w Stoczni Szczecińskiej im. Adolfa Warskiego kwiaty przy bramie stoczni złożyli przedstawiciele Stowarzyszenia Polska 2050.
Rocznica Szczecińskiego Sierpnia
Leśniewska i Pawłowski

Szczeciński Sierpień, czyli strajki, które w 1980 roku ogarnęły miasto, stało się nie tylko dla mieszkańców Grodu Gryfa symbolem walki o demokratyczną Polskę. 30 sierpnia, czyli w rocznicę podpisania Porozumienia Szczecińskiego, przedstawiciele różnych instytucji a także mieszkańcy składają kwiaty pod pamiątkową tablicą przy bramie stoczni, aby uczcić zaangażowanie stoczniowców walczących o niezależne związki zawodowe. W tym gronie nie zabrakło także przedstawicieli Stowarzyszenia Polska 2050, którzy złożyli symboliczne, żółte kwiaty.

„Nie jest naszym celem, aby licytować się, kto więcej kwiatów złoży. Chodzi o hołd oddany prawdziwym, a nie sztucznie wykreowanym bohaterom naszego kraju” – powiedziała Edyta Leśniewska z zarządu regionu zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Polska 2050.

Żółte kwiaty pod bramą stoczni, to już tradycja ruchu Polska 2050. W każdą rocznicę wydarzeń z sierpnia 1980 roku taki element zawsze pojawiał się wśród licznych kwiatów składanych nie tylko przez szczecinian. 

„Szkoda, że tak mało dbamy w naszym regionie o pamięć naszych bohaterów z tamtych lat. Może wtedy zawłaszczanie przez niektóre ugrupowania wydarzeń związanych z walką o demokrację w Polsce byłoby trudniejsze” – skwitował Przemysław Łonyszyn z ruchu Polska 2050.


Przemysław Łonyszyn


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pochmurnie

Temperatura: 14°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 25 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: JCChTreść komentarza: A gdzie hydrolodzy? Ekosystem Odry to nie tylko biocenoza, ale również środowisko nieoźywione fizyczne i chemiczne. Nic nie wiemy o dynamice wód przy jej niskim stanie!!!Data dodania komentarza: 22.08.2022, 21:44Źródło komentarza: Zachodniopomorscy naukowcy: bez z nas rządzący sobie nie poradząAutor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?
Reklama