Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Aranżacja Sali Błękitnej w trzebiatowskim Pałacu

Aranżacja Sali Błękitnej w trzebiatowskim Pałacu

Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury rozpoczęło realizację zadania Ekspozycja „ Śladami księżnej Marii Czartoryskiej”- część aranżacji Sali Błękitnej. Celem zadania jest upowszechnianie wiedzy o roli pałacu trzebiatowskiego w XVIII w. oraz wyglądzie jego wnętrz w czasach rezydencji Marii Czartoryskiej poprzez aranżację stałej ekspozycji przywracającej reprezentacyjny charakter wnętrza dawnej Sali Błękitnej, a następnie Sali Balowej. 

W ramach zadania, pod kierunkiem dr Janiny Kochanowskiej opracowana zostanie kolorystyka sali charakterystyczna dla późnego baroku i wczesnego klasycyzmu. Wprowadzone zostaną również elementy nowej aranżacji m.in. makrofotogram z widokiem Pałacu z czasów Marii Czartoryskiej ( wg obrazu Lütkego), stylowe meble oraz ławy, którym nadany będzie nowy koloryt i złocenia. Ponadto we wnęce z historycznymi drzwiami zamontowane będą półki na zabytkowe książki. Znajdujące się obok wnęki nowoczesne drzwi, zostaną przemalowane i ujęte w nałożone na ścianę obramowanie o historycznych formach. Oprawione zostaną również obrazy, które uatrakcyjnią przygotowywaną ekspozycję.

Otwarcie nowej ekspozycji odbędzie się na spotkaniu „ Śladami księżnej Marii Czartoryskiej” - 29 września 2022r. podczas którego dr Janina Kochanowska opowie o historii reprezentacyjnych wnętrz w pałacu trzebiatowskim oraz o założeniach nowej aranżacji obecnej Sali Błękitnej, dzięki którym to reprezentacyjne wnętrze przypominać będzie o świetności tutejszej rezydencji książęcej za czasów Marii Czartoryskiej.   

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: 15°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 27 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: JCChTreść komentarza: A gdzie hydrolodzy? Ekosystem Odry to nie tylko biocenoza, ale również środowisko nieoźywione fizyczne i chemiczne. Nic nie wiemy o dynamice wód przy jej niskim stanie!!!Data dodania komentarza: 22.08.2022, 21:44Źródło komentarza: Zachodniopomorscy naukowcy: bez z nas rządzący sobie nie poradząAutor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?
Reklama