Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich w Świnoujściu

Było zjawiskowo! Ciekawie, tłumnie i momentami bardzo głośno- nawet głośniej niż w porcie, tuż za płotem. Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich w Świnoujściu w tym roku był wyjątkowy pod każdym względem. Nie tylko dlatego, że latarnię odwiedziło w czasie trwania wydarzenia blisko 4000 osób!
Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich w Świnoujściu

W czwartek do odwiedzenia Świnoujścia i latarni zapraszaliśmy w plenerowym, „pod latarnianym" studiu Radia Rzeszów. Neptun ze swoim dworem w sobotę przyjmował do świty- na ulicach i skwerach Świnoujścia- szczury lądowe. Odbyły się tradycyjne- już jedenaste- mistrzostwa w biegu na latarnię morską, a po raz pierwszy tuż po zachodnie słońca, który można było w tym roku podziwiać ze szczytu latarni, wystąpił z gorącym i to dosłownie pokazem Teatr Ognia „Lascar". Kiełbaski pieczone na ognisku pod latarnią bardzo smakowały naszym Gościom!


W niedzielę było nie mniej atrakcyjnie- wystąpił zespołu Keja, a Tomek i Ania z ONOMATOPEJA – Malinowe Marzenia zabawili i uczyli przez cały dzień najmniejszych miłośników latarń o morzu i Terminalu LNG. O morską, żeglarską atmosferę pod Królową Jasności dbali piraci z Kołobrzegu, którzy przez całe święto organizowali konkursy z nagrodami. Wielką popularnością cieszył się w tym roku okręt Marynarki Wojennej, który zacumował niedaleko latarni i który można było zwiedzać.


Prawdziwym hitem tegorocznego święta była „Gra Latarniana"- krzyżówkę rozwiązało blisko 600!! osób. 38 szczęśliwców wylosowało specjalne nagrody, które ufundowali organizatorzy święta i sponsorzy.


Najważniejsza było oczywiście nasza ukochana latarnia i niesamowite widoki z jej szczytu. Na szczęście- dla tych, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w tegorocznym świecie- kolejne już 364 dni!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pochmurnie

Temperatura: 14°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 25 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: JCChTreść komentarza: A gdzie hydrolodzy? Ekosystem Odry to nie tylko biocenoza, ale również środowisko nieoźywione fizyczne i chemiczne. Nic nie wiemy o dynamice wód przy jej niskim stanie!!!Data dodania komentarza: 22.08.2022, 21:44Źródło komentarza: Zachodniopomorscy naukowcy: bez z nas rządzący sobie nie poradząAutor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?
Reklama