Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Powroty do pracy biurowej coraz powszechniejszym trendem

Twarde dane dobitnie pokazują, że aktywnych gości biur w Olivii jest dokładnie 10 314. Analizy prowadzone dzięki aplikacji oferującej szereg udogodnień potwierdzają trend rosnącej popularności pracy z biura.
Powroty do pracy biurowej coraz powszechniejszym trendem

Aplikacja MyOlivia służy pracownikom firm z Olivia Centre do komfortowego korzystania z udogodnień wszystkich obiektów. Z początkiem sierpnia liczba aktywnych użytkowników przekroczyła 10 tyś, co obrazuje, że znaczna część pracowników korzysta z biur. Analiza ruchu pokazuje, że często korzystają oni z darmowych biletów na taras widokowy, do ogrodu egzotycznego czy też, aby zarezerwować miejsce parkingowe lub sprawdzić menu działających w Olivii restauracji. Są to zatem aktywni pracownicy na co dzień przebywający w Olivii.

 

Pomimo powszechnych w pierwszych miesiącach pandemii opinii, że czas biur się skończył, widzimy po dwóch latach, że były one chybione. Oczywiście, zmieniła się formuła pracy, popularna stała się praca hybrydowa, ale najczęściej jako jedna z opcji – w wybrane dni miesiąca czy tygodnia. Biuro nadal pozostaje centrum pracy usługowej i podstawowym instrumentem budowania zespołu. Także jeśli chodzi o pracę kreatywną – nic nie zastąpi bezpośredniego spotkania z drugim człowiekiem. – mówi Bogusław Wieczorek, pełnomocnik zarządu Olivia Centre. Obserwowaliśmy to bardzo dokładnie w ostatnich miesiącach, a teraz możemy zaprezentować twarde dane oparte o statystyki naszej aplikacji przeznaczonej dla Rezydentów Olivii.

 

Doskonałą frekwencję potwierdzają również dane napływające z Coworkingu O4, który oferuje współdzielone przestrzenie w aż 4 budynkach Olivii. Ich obłożenie wyniosło ponad 100%, gdyż w ostatnich tygodniach ich operator zmuszony został do opuszczenia własnych biur i udostępnienia ich nowym najemcom. Takiej sytuacji nie było dotychczas nigdy w sześcioletniej historii projektu.

 

Popularność biur doskonale potwierdza tezę, że ludzie nie potrzebują biura, bo miejsce do pracy można sobie ułożyć na różne sposoby i prawie wszędzie – mówi Marta Moksa, dyrektor Coworkingu O4. Ludzie potrzebują ludzi. Innowacje potrzebują interakcji. Motywacja potrzebuje relacji z drugim człowiekiem. Potwierdza to się w trendzie, który widać na całym świecie. Praca wraca do wspólnych przestrzeni. Coworkingi odradzają się nawet szybciej, niż tradycyjne rozwiązania, ale to po prostu wynika z modelu naszego działania – u nas zwyczajnie procedury są prostsze. W świecie biur flex dzieje się teraz bardzo dużo – np. średnia zajętości takich powierzchni w Wielkiej Brytanii to prawie 90 %! Pojawiło się mnóstwo rozwiązań technologicznych, które jeszcze bardziej ułatwiają korzystanie z tych przestrzeni (np. co najmniej 10 platform umożliwiających rezerwację miejsc ad hoc w wybranych biurach). Startup, który tworzy biurowe Airbnb (ludzie udostępniają swoje mieszkania na biura) zebrał finansowanie w kilkadziesiąt sekund. My w O4 widzimy to bardzo czytelnie – wynajęliśmy ostatnie biuro, które dotychczas było naszą przestrzenią do pracy, więc obecnie koncentrujemy się na poszukiwaniu nowych możliwości na rozrost. W badaniu wśród naszych O4ian wybrzmiało z całą mocą, że najważniejsi w przychodzeniu do nas są ludzie i potrzeba oddzielenia pracy od czasu prywatnego. To, co motywuje ludzi do powrotu do biur, to nie kontrola szefa, nie przymus, ale własna, wewnętrzna potrzeba. Ja w nią szczerze wierzę – dodaje Marta Moksa.

 

Olivia Centre w ostatnich miesiącach nie tylko wdrożyła technologiczne ułatwienia, które podnoszą komfort korzystania z miejsca pracy, ale również postawiła na bezpieczeństwo. Olivia jako jedno z pierwszych centrów biurowych na świecie zaimplementowała w swoich budynkach technologię oczyszczania powietrza jonami, nasycającą wszystkie powierzchnie najmu jonami, mającymi zdolność niszczenia wirusów, bakterii i innych patogenów w powietrzu wentylowanym do pomieszczeń. Proces oczyszczania powietrza odbywa się w trybie ciągłym w czasie przebywania ludzi w pomieszczeniu, więc walka z patogenem rozpoczyna od chwili jego pojawienia się w pomieszczeniu.  Dodatkowym magnesem do powrotu do biur są projekty organizowane na patio Olivii, sekcje sportowe, wystawy obrazów, fotografii czy rzeźb oraz ogólnodostępny, całoroczny egzotyczny ogród Olivia Garden, w którym znajdują się blisko 4 tysiące roślin sięgających nawet 11 metrów wysokości. To wszystko spowodowało, że Olivia Centre uzyskała maksymalny możliwy do osiągnięcia wynik w prestiżowej certyfikacji Well, w ramach której standardy bezpieczeństwa i dobrostanu pracowników analizowane są w oparciu o kryteria przygotowane przez grono 600 urzędników państwowych, naukowców, liderów biznesu, wirusologów, architektów, projektantów, naukowców zajmujących się budownictwem i specjalistów od nieruchomości.

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: 15°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 27 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: JCChTreść komentarza: A gdzie hydrolodzy? Ekosystem Odry to nie tylko biocenoza, ale również środowisko nieoźywione fizyczne i chemiczne. Nic nie wiemy o dynamice wód przy jej niskim stanie!!!Data dodania komentarza: 22.08.2022, 21:44Źródło komentarza: Zachodniopomorscy naukowcy: bez z nas rządzący sobie nie poradząAutor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?
Reklama