Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

KiK nie zwalnia tempa – kierunek: 450 sklepów

Niesłabnące działania ekspansyjne, przekroczenie liczby 430 sklepów w Polsce oraz 4000 sklepów w Europie, a także intensywne, warte ponad 5 000 000 euro, działania pomocowe dla uchodźców z Ukrainy – tak prezentuje się bilans dotychczasowych działań sieci sklepów KiK w 2022 roku. Jak wyglądają plany na kolejne miesiące? O tym rozmawiamy z Robertem Boguszewskim, dyrektorem generalnym sieci sklepów KiK.
KiK nie zwalnia tempa – kierunek: 450 sklepów
Autor: Fot. KiK

Sieć sklepów KiK jest obecna w Polsce od 10 lat. Jednym z głównych celów firmy jest ekspansja na polskim rynku, utrzymana w tempie około 50 nowych sklepów rocznie. Od kilku lat KiK z sukcesem realizuje założenia na tym poziomie. Czy podobnie będzie i w tym roku?

 

Pomimo że mamy już ponad 430 sklepów KiK w całej Polsce, chcemy powiększać naszą sieć. Wiemy, że na polskim rynku wciąż jest jeszcze miejsce na kolejne sklepy KiK, co wynika z naszych analiz, ale jest też potwierdzane przez zapytania klientów, które pojawiają się w mediach społecznościowych KiK. Aktualnie dążymy do osiągnięcia liczby 650 sklepów w Polsce, chociaż już dzisiaj mogę powiedzieć, że nie jest to liczba docelowa, a jedynie kierunek dalszej ekspansji – komentuje Robert Boguszewski, dyrektor generalny sieci sklepów KiK i dodaje: w kolejnych tygodniach czeka nas wiele nowych otwarć. O szczegółach będziemy informować na bieżąco, ale mogę zdradzić, że na liście lokalizacji są zarówno debiuty – czyli miejsca, w których dotąd nie było sklepu KiK, jak i dobrze znane miasta, w których funkcjonuje już co najmniej jeden sklep naszej sieci. 

 

„Stale niskie ceny”

 

Założenia ekspansyjne KiK odnoszą się nie tylko do ilości nowych sklepów, ale także do warunków, jakie musi spełnić dana lokalizacja. Wśród nich powierzchnia lokalu – preferowana to około 650 mkw., komfortowy dostęp do minimum 15 miejsc parkingowych, a także możliwość atrakcyjnej zewnętrznej ekspozycji towaru. Istotne jest również sąsiedztwo operatorów spożywczych, drogerii lub popularnych sklepów branżowych. Tak jak niezmienne pozostają oczekiwania wobec obiektów, tak nie zmienia się też misja KiK oferowania dobrej jakości produktów w atrakcyjnych cenach.

 

– Jestem dumny, że KiK jest ważną częścią polskiego rynku dyskontów niespożywczych i nie boję się mówić o tym, że przyczyniliśmy się do wzrostu popularności tego formatu. Na przestrzeni ostatnich lat zmieniły się oczekiwania i świadomość polskiego klienta, do których staramy się dostosowywać, pozostając przy tym wiernym zasadzie oferowania dobrych jakościowo produktów w korzystnych cenach. Poprzez naszą politykę cenową, która zawiera się w haśle „stale niskie ceny”, nie zmuszamy klienta do kompromisów – w KiK można kupić to, co modne, dobrej jakości, a w dodatku niedrogie. Jest to szczególnie istotne w obecnej sytuacji gospodarczej, wskutek której robienie tańszych zakupów dla wielu osób już nie jest „łowieniem” okazji, tylko koniecznością – opowiada Robert Boguszewski.

 

Pomoc potrzebującym

 

W sierpniu dobiegnie końca akcja pomocowa KiK, skierowana do osób uciekających przed wojną w Ukrainie. Łącznie na rzecz pomocy potrzebującym przekazano ponad 5 000 000 euro, a działania były realizowane na terenie Polski, Słowacji, Węgier i Czech.

 

Z uwagi na to, jak wiele uchodźców z Ukrainy pojawiło się w Polsce, postanowiliśmy działać i wesprzeć tych, którzy najbardziej tego potrzebowali. Pomoc była realizowana dwutorowo – pierwsza akcja miała miejsce jeszcze w marcu, kiedy to przekazaliśmy całego TIR-a z produktami z naszego asortymentu tekstylnego. Kolejnym krokiem było zorganizowanie wsparcia dla tych, którzy zdecydowali się zostać w Polsce na dłużej i mieli znacznie bardziej zróżnicowane potrzeby. Dlatego przygotowaliśmy ponad 100 000 kart zakupowych do zrealizowania w naszych sklepach, o wartości 100 zł każda. Zależało nam na tym, by karty trafiły w ręce najbardziej potrzebujących, dlatego postawiliśmy na współpracę z fundacjami i organizacjami, które skupiły swoje działania na pomocy uchodźcom. Współpracowaliśmy z wieloma fundacjami, jednak najszerzej zakrojona okazała się współpraca z Polskim Czerwonym Krzyżem, który dystrybuował karty w swoich lokalnych oddziałach, dzięki czemu pomoc była realizowana w całej Polsce – opowiada dyrektor generalny sieci sklepów KiK.

 

KiK nie zamierza się zatrzymywać i deklaruje, że w kolejnych miesiącach usłyszymy o nowych otwarciach. 27 lipca br. sieć otworzyła sklep w Otwocku, a na drugą połowę sierpnia zaplanowane jest otwarcie sklepu w Skarżysku – Kamiennej. W planach KiK na kolejne miesiące 2022 roku jest osiągnięcie liczby 450 sklepów w naszym kraju.

 

 

KiK Textil Sp. z o.o.

 www.kik.pl

 

KiK Textil Sp. z o.o. to firma działająca na rynku od 1994 roku. Na przestrzeni lat osiągnęła status jednej z wiodących sieci detalicznych na rynku europejskim. Kolebką sieci są Niemcy, ale jej koncept przyjął się już także na terenie Polski, Austrii, Niderlandów, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Chorwacji, Włoch, Bułgarii oraz Rumunii. Aktualnie pod szyldem KiK działa ponad 4000 sklepów, w tym ponad 430 w Polsce. Misją KiK jest oferowanie produktów modnych i uniwersalnych w dobrej jakości, ale niskiej cenie. Poza szerokim wyborem tekstyliów dla kobiet, mężczyzn i dzieci w asortymencie KiK można znaleźć także dodatki do aranżacji wnętrz, akcesoria dla zwierząt i małe AGD.


Robert Boguszewski dyrektor generalny sieci sklepów KiK


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pochmurnie

Temperatura: 14°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 25 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: JCChTreść komentarza: A gdzie hydrolodzy? Ekosystem Odry to nie tylko biocenoza, ale również środowisko nieoźywione fizyczne i chemiczne. Nic nie wiemy o dynamice wód przy jej niskim stanie!!!Data dodania komentarza: 22.08.2022, 21:44Źródło komentarza: Zachodniopomorscy naukowcy: bez z nas rządzący sobie nie poradząAutor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?
Reklama