Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Budowanie zespołu na talentach Gallupa - dlaczego zyskuje na popularności?

Jako managerowie lub pracodawcy spędzamy większość czasu w pracy. Codziennie widzimy tych samych ludzi, czasami nawet przez wiele lat. Dzielimy się z nimi ważnymi kamieniami milowymi, polegamy na nich, wspieramy ich wzrost. Ale czy robimy to skutecznie? Fakty są bezsprzeczne. Zaangażowani pracownicy osiągają aż o 22% wyższe dochody dla firmy, co przekłada się także na niższą absencję (o 37%!), i co w obecnych czasach jest bardzo istotne - wyższą ocenę w oczach klientów. A co wspólnego z tym mają talenty Gallupa? Odpowiadamy.
Budowanie zespołu na talentach Gallupa - dlaczego zyskuje na popularności?
Budowanie zespołu

Pozytywna energia w zespole

Talenty i mocne strony – ze swej natury – wywołują pozytywną energię, ponieważ dotyczą tego, co robimy dobrze i co kochamy robić. Nie ukrywajmy - energii tej może czasem brakować w zespołach, zwłaszcza w postpandemicznym powrocie do biur. Co ważne - test Gallupa wymienia 34 talenty, które posiada KAŻDY z nas, jednak rozwinięte w różnorodnym stopniu. Należą do nich grupy takie jak:

  • myślenie strategiczne;
  • wykonywanie;
  • wpływanie;
  • budowanie relacji.

 

Odrzucenie myślenia zero-jedynkowego

-Talenty są neutralne. Nie ma “złych”, ani “dobrych”. A wszystkie mogą wnieść wiele do zespołu - mówi Beata Piasny, certyfikowany trener mocnych stron i coach. - W efekcie widzimy piękną różnorodność, która w praktyce przynosi korzyści, nie tylko na poziomie strategicznym firmy, ale również operacyjnym - dodaje ekspert. A co za tym idzie, zespół nie tylko dba o efektywne wykonanie zadań, ale również na co dzień komunikuje się skuteczniej, eliminując ryzyko wystąpienia konfliktów. 

 

Kierunek: rozwój

Badanie Gallupa ukierunkowane jest na rozwój. Nie polega tylko na znajomości definicji danego talentu, ale na tym, jak celowo wykorzystywać go każdego dnia. - Jego celem jest umożliwienie ludziom identyfikowania i wyrażania tego, co lubią robić, co daje im satysfakcję i w jaki sposób wnoszą swój wkład do zespołu - tłumaczy Beata Piasny. Zachęca ich do celowości we własnym rozwoju i działaniu. A jest to w szczególności istotne, gdyż jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez Kincentric Poland, odsetek zupełnie niezaangażowanych pracowników w polskich firmach stanowi niemal 25%. A mówiąc wprost - co czwarta osoba w Twoim zespole nie jest w pełni zaangażowana w swoją pracę. Czas to zmienić. 

 

Wychodzi naprzeciw wymaganiom współczesnych pracowników

Badanie talentów Gallupa wpisuje się również doskonale w rozwijający się trend work-life fit, którego podstawą jest potrzebna lepszego łączenia prywatnych celów pracowników z karierą. Dzięki dogłębnej znajomości osobowości członków zespołu, zarządzanie nimi, a przede wszystkim utrzymanie zespołu w tym samym składzie będzie możliwe. A to pozwoli skutecznie osiągać cele organizacji. Warto pamiętać także, że dla pokolenia Z, które dominuje rynek, praca nie jest głównym celem życia, a jedynie drogą do realizowania siebie. Dlatego warto dać im przestrzeń na poznawanie siebie w miejscu pracy. 

 

Talenty Gallupa - najważniejsze informacje:

  • Test wyróżnia 34 talenty, które ma każdy z nas, lecz ułożone w różnej kolejności (skupia się jednak na 5 głównych talentach) 
  • Czas potrzebny na wypełnienie testu wynosi około 30 minut
  • Pracownicy po wykonaniu testu otrzymują raport na maila 
  • Wyniki badania są omawiane z trenerem na sesji indywidualnej
  • Raport zawiera pomysły na lepsze korzystanie z talentów w praktyce

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 14°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 26 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: JCChTreść komentarza: A gdzie hydrolodzy? Ekosystem Odry to nie tylko biocenoza, ale również środowisko nieoźywione fizyczne i chemiczne. Nic nie wiemy o dynamice wód przy jej niskim stanie!!!Data dodania komentarza: 22.08.2022, 21:44Źródło komentarza: Zachodniopomorscy naukowcy: bez z nas rządzący sobie nie poradząAutor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?
Reklama