Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gryfice: Granty Sołeckie rozdane

W czwartek 11 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Gryficach odbyło się podpisanie umów dotyczących grantów sołeckich. Po 15 tysięcy złotych otrzymają dwa sołectwa z każdej gminy z powiatu gryfickiego, które zwyciężyły w konkursie. Umowy zostały podpisane z wicemarszałkami województwa: Olgierdem Kustoszem i Stanisławem Wziątkiem.
Gryfice: Granty Sołeckie rozdane

To kolejna edycja dofinansowań dla lokalnych społeczności. Wnioski zgłaszały prawie wszystkie sołectwa zainteresowane wykonaniem ważnych dla mieszkańców inwestycji ale dotację mogły otrzymać po dwa sołectwa z każdej gminy które zgłosiły najlepiej przygotowane projekty. Dobra wiadomość to taka, że w tej edycji Urząd Marszałkowski zwiększył kwotę dofinansowania z 10 do 15 tysięcy złotych. Ja stwierdził Stanisław Wziątek warto zwiększać w miarę możliwości budżetowych takie dofinansowania bo pieniądze wydane w ramach grantów sołeckich to najlepiej wydane społeczne pieniądze.

Przyznane dotacje zostaną przeznaczone na następujące inwestycje:

Trzebiatów – plac zabaw w Lewicach; altana sołecka w Robach

Rewal – wiejski park street workout w Pustkowie; wesoły zakątek na Rokicie w Pogorzelicy

Gryfice – budowa chodnika w Barkowie; „Chodź urządźmy swój świat” w Dziadowie

Karnice – budowa centrum integracyjno-edukacyjnego w Cerkwicy; ścieżka turystyczno-spacerowa w Niczonowie

Brojce – plac rekreacyjny w Kiełpinie; doposażenie zniszczonego placu zabaw w Brojcach

Płoty – budowa placu zabaw w Wyszogórze; montaż urządzeń placu zabaw w Truskolesie Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pochmurnie

Temperatura: 14°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 25 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: JCChTreść komentarza: A gdzie hydrolodzy? Ekosystem Odry to nie tylko biocenoza, ale również środowisko nieoźywione fizyczne i chemiczne. Nic nie wiemy o dynamice wód przy jej niskim stanie!!!Data dodania komentarza: 22.08.2022, 21:44Źródło komentarza: Zachodniopomorscy naukowcy: bez z nas rządzący sobie nie poradząAutor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?
Reklama