Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rodzinny Dzień Otwarty Wioski Artystycznej Janowo

Zabawy improwizacyjne dla dzieci i rodziców, zajęcia ze spontanicznego tworzenia piosenek, konkursy plastyczne i fotograficzne, warsztaty kulinarne z przygotowywania Janowiaków oraz wykłady z kostiumografii i… tajemnicza świecka tradycja „Glame Day” - to tylko część atrakcji, jakie w nadchodzącą niedzielę 14 sierpnia, w ramach Rodzinnego Dnia Otwartego, przygotowała Wioska Artystyczna Janowo.
Rodzinny Dzień Otwarty Wioski Artystycznej Janowo

To kulturalno-artystyczne miejsce niedaleko Rewala w woj. zachodniopomorskim. Do końca wakacji na spragnionych artystycznych wrażeń czekają tam m.in. spektakle dla dzieci i dorosłych, koncerty, wystawy oraz dwa pokoje zagadek. Aktorzy i muzycy pojawiają się tam na trzech scenach, na których grają przede wszystkim spektakle improwizowane, czyli takie, w których to publiczność decyduje o tym, co wydarzy się na scenie.

Dzień otwarty…

W najbliższą niedzielę wioska będzie czynna od godz. 12. Na weekendowych gości czekać będą aktorzy i przygotowane przez nich atrakcje (na zajęcia i sesje fotograficzne obowiązują zapisy pod numerem telefonu 66 54 777 54).

- Wioska Artystyczna Janowo w tym roku obchodzi mały jubileusz, ponieważ działamy tutaj pięć lat. Dlatego w długi weekend przygotowujemy dla naszych widzów niespodziankę - Rodzinny Dzień Otwarty - wyjaśnia Adam Owczarek, rzecznik prasowy Wioski. - Chcemy pokazać Janowo od kuchni. Dosłownie i w przenośni. Będą warsztaty improwizacyjne dla dzieci i rodziców, choć w zasadzie bardziej pasowałaby nazwa „zabawy”; jeden z naszych muzyków spotka się z najmłodszymi, a być może także z nieco starszymi, aby wspólnie z nimi przygotować improwizowaną piosenkę; postaramy się także pokazać, jak przyrządzić Janowiaka, czyli taki nasz lokalny przysmak.

Wszystkich odwiedzających witać będą aktorzy improwizatorzy, którzy w ramach gry wiejskiej odkryją tajemnice Wioski Artystycznej Janowo. Potem rozpoczną się zabawy improwizacyjne prowadzone przez aktorów - warsztaty dla dzieci i dorosłych, jak również zajęcia, w ramach których uczestnicy będą mogli skomponować improwizowaną piosenkę. Odwiedzający Wioskę w ramach Rodzinnego Dnia Otwartego dowiedzą się także, jak przygotowywane są stroje dla aktorów oraz jak przyrządzić specjalność kulinarną Wioski Artystycznej Janowo, czyli słynnego już na polskim wybrzeżu Janowiaka.

Przez cały dzień trwać też będą dwa konkursy (plastyczny i fotograficzny): na najładniejszy rysunek jakiegoś elementu lub budynku Wioski i na najciekawsze lub najzabawniejsze zdjęcie z Janowa opublikowane na Facebooku lub Instagramie z hasztagiem #WioskaArtystycznaJanowo.

Wieczorem odbędą się plenerowe rodzinne sesje fotograficzne autorstwa Dagmary Hendzlik. Wcześniej oprowadzi ona po wystawie fotografii portretowej aktorów, którą specjalnie dla Janowa przygotowała wspólnie z Marcinem Bosakiem.

… połączony z „Glame Day”

To nie koniec atrakcji, na wszystkich gości wioski czekać będzie dodatkowa niespodzianka. Tego dnia w Janowie będzie bowiem obowiązywał „Glame Day”. Aktorzy przebiorą się w specjalnie przygotowane kostiumy, aby być po prostu „glame”. 

- To nowa świecka tradycja Wioski Artystycznej Janowo - wyjaśnia aktorka Anna Modrzejewska. - Polega ona na tym, że tego dnia wszyscy w Wiosce zobowiązani są do wyglądania „glame”. Słowo to powstało od połączenia słów glamour i fame. Wszyscy będziemy piękni, eleganccy i po prostu glame - zapowiada.

Przez cały dzień w Wiosce czynna będzie księgarnia, kawiarnia i bufet, działać też będzie wystawa plenerowa i dwa pokoje zagadek przygotowane przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Szczegółowy plan Rodzinnego Dnia Otwartego dostępny jest na stronie www.janowo.art (a dla mediów także w załączniku).

***

Wioska Artystyczna Janowo to kulturalno-artystyczne miejsce w gminie Karnice koło Rewala, w województwie zachodniopomorskim. Do końca wakacji na turystów i okolicznych mieszkańców spragnionych artystycznych wrażeń czekają m.in. spektakle dla dzieci i dorosłych, koncerty, wystawy, gra wiejska oraz dwa pokoje zagadek. Aktorzy i muzycy będą się tam pojawiać na trzech scenach, na których zagrają przede wszystkim spektakle improwizowane, czyli takie, w których to publiczność decyduje o tym, co wydarzy się na scenie. Od pięciu lat w Janowie odbywają się też wernisaże, warsztaty, pogadanki oraz wieczory autorskie. Pomiędzy spektaklami można odwiedzić m.in. galerie z wystawami zdjęć, obrazów i rysunków, kawiarnię z domowym ciastem oraz stoiskami z produktami eko, jak również antykwariat i księgarnię.

Bilety na koncerty dostępne są na stronie www.janowo.art lub bezpośrednio przed występami.

 

 

Szczegółowy plan Rodzinnego Dnia Otwartego
Wioski Artystycznej Janowo

 

POZNAJ TAJEMNICE WIOSKI ARTYSTYCZNEJ JANOWO - gra wiejska połączona ze spacerem po Wiosce z przewodnikiem - aktorem. Każda wycieczka rusza o pełnej godzinie

NIECH TWOJE DZIECKO STWORZY SWOJĄ PIERWSZĄ IMPROWIZACJĘ - warsztaty dla dzieci - zabawy improwizacyjne prowadzone przez aktorów

STWÓRZ SWOJĄ PIERWSZĄ IMPROWIZACJĘ - warsztaty dla dorosłych - zabawy improwizacyjne prowadzone przez aktorów

SKOMPONUJ IMPROWIZOWANĄ PIOSENKĘ - warsztaty muzyczne prowadzone przez muzyków improwizatorów

NIE SZATA ZDOBI AKTORA - zajęcia z kostiumografii. Anna Modrzejewska opowie o tym, jak są przygotowywane stroje dla aktorów

WIOSKA ARTYSTYCZNA JANOWO TWOJĄ KRESKĄ - konkurs plastyczny na najładniejszy rysunek jakiegoś elementu lub budynku Wioski Artystycznej Janowo

WIOSKA ARTYSTYCZNA JANOWO W TWOICH OCZACH - internetowy konkurs fotograficzny na najciekawsze lub najzabawniejsze zdjęcie z Wioski Artystycznej Janowo (wystarczy zrobić zdjęcie w Wiosce i opublikować ja na Facebooku lub Instagramie oznaczając hasztagiem #WioskaArtystycznaJanowo).

FOTOGRAFICZNA PAMIĄTKA Z JANOWA - plenerowe sesje rodzinne

AKTOR W OBIEKTYWIE - oprowadzenie po wystawie zdjęć aktorów przez autorkę części prac Dagmarę Hendzlik, która opowie o pracach i o ich powstawaniu

JANOWO OD KUCHNI - warsztaty kulinarne, pokazujące jak przygotować specjalność Wioski Artystycznej Janowo, czyli Janowiaka (dzieci będą mogły same przygotować małego Janowiaczka)

Dla aktywnych uczestników warsztatów, gier i zabaw Wioska Artystyczna Janowo przygotowała pamiątkowe dyplomy. Przez cały dzień czynna będzie nie tylko kawiarnia, ale także bufet teatralny, serwujący dodatkowe porcje Janowiaków, kiełbasek i lodów.

W konkursach nagrodami będą gadżety Wioski Artystycznej Janowo oraz publikacje w Tygodniku ANGORKA.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 14°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 26 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: JCChTreść komentarza: A gdzie hydrolodzy? Ekosystem Odry to nie tylko biocenoza, ale również środowisko nieoźywione fizyczne i chemiczne. Nic nie wiemy o dynamice wód przy jej niskim stanie!!!Data dodania komentarza: 22.08.2022, 21:44Źródło komentarza: Zachodniopomorscy naukowcy: bez z nas rządzący sobie nie poradząAutor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?
Reklama