Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

DZIEŃ TRZECI: W DUECIE PRZYTULIĆ SEN NOCY LETNIEJ

Markowy Festiwal nabiera rozpędu! To już trzeci dzień artystycznego maratonu. Tego dnia dominować będzie muzyka – festiwalowa publiczność tym razem będzie musiała wybierać między artystycznym pojedynkiem na dwa fortepiany a nastrojowym recitalem damy polskiego teatru – Stanisławy Celińskiej. Wieczór należeć będzie do aktorów i akrobatów Teatru Ocelot, zaprezentują szekspirowski „Sen Nocy letniej” (na scenie oraz w powietrzu, pod monumentalną kopułą).
DZIEŃ TRZECI: W DUECIE PRZYTULIĆ SEN NOCY LETNIEJ
Dzień trzeci...

DUET FORTEPIANÓW DWÓCH czyli TOMASZ PALA oraz GRZEGORZ KASPERCZYK to muzyka
i wirtuozeria okraszona wybornym aktorstwem. Artyści łączą muzyczne style od klasyki przez rock and roll po… muzykę biesiadną. Pala i Kasperczyk są muzykami z bogatą przeszłością, co potwierdzają liczne i prestiżowe nagrody, ale także zaskakujące popkulturowe „romanse”. Niezwykły pojedynek na dwa fortepiany rozgrany zostanie na scenie Muszli Koncertowej przy Promenadzie. Początek o godzinie 18.00. Wstęp wolny!

Zapowiedzią wyjątkowych emocji jest już samo nazwisko kolejnej gwiazdy świnoujskiego festiwalu. STANISŁAW CELIŃSKA to znakomita polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna 
o niezwykle wszechstronnym talencie, ale także zjawiskowa wokalistka. Podczas kameralnego recitalu z towarzyszeniem zespołu pod kierownictwem MACIEJA MURASZKO publiczność usłyszy utwory z najnowszej płyty artystki, zatytułowanej „Przytul”. Tak sama twórczyni zachęca do zapoznania się z materiałem: Oddaję Państwu płytę płynącą z głębi serca, z chęci pocieszenia i przytulenia każdego z Was. Wiem, jak to przytulenie jest potrzebne, ile znaczy ciepłe spojrzenie, ludzki gest. Żyjemy w czasach rozprzestrzeniającej się agresji. Tak bardzo teraz potrzebujemy miłości. Nie bójmy się okazywać jej ludziom, całemu światu. Nie wstydźmy się prosić o tę miłość i nie wstydźmy się wypowiadać tego magicznego słowa: „przytul”. Wasza Stasia. 
Recital Stanisławy Celińskiej odbędzie się w kameralnej Sali Teatralnej Miejskiego Domu Kultury. Zapraszamy na godzinę 18.00. Uwaga! Bilety na to wydarzenie można nabyć on linie oraz stacjonarnie, ale wyłącznie w kasie w siedzibie MDK oraz bezpośrednio przed koncertem (w miarę dostępności miejsc).

Ostatnie wydarzenie trzeciego dnia festiwalu rozpocznie się o godzinie 20.30 w Amfiteatrze im. Marka Grechuty. TEATR OCELOT pokaże oniryczne i porywające widowisko pełne dowcipu, fantazji oraz refleksji nad pięknem świata – „SEN NOCY LETNIEJ”. To opowiedziany językiem pantomimy, zapierających dech w piersiach akrobacji i powietrznego tańca, jeden z najsłynniejszych dramatów Williama Shakespeare’a. W tej lirycznej komedii w wykonaniu akrobatycznego teatru nieustannie przenikają się sen, jawa, marzenia, rzeczywistość, intrygi oraz namiętność, a miłość i magia nabierają nowego znaczenia. Nie ma chyba lepszego miejsca do prezentacji sztuki cyrkowej niż świnoujski Amfiteatr z niezwykle widowiskową kopułą. Bilety w cenie 40 i 50 zł d nabycia on-line oraz w wymienionych poniżej punktach sprzedaży, także bezpośrednio przed spektaklem. 

 

 

 

 

 

5 SIERPNIA 2022 | PIĄTEK 

18.00 | Muszla Koncertowa przy Promenadzie | wstęp wolny    
                Koncert „Duet Fortepianów Dwóch – muzycznie i kabaretowo”
                wyk. Grzegorz Kasperczyk i Tomasz Pala
18.00 | Sala Teatralna MDK Świnoujście | bilety: 50 zł / 40 zł      
                Recital Stanisławy Celińskiej z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko
20.30 | Amfiteatr im. Marka Grechuty | bilety: 50 zł / 40 zł 
                Spektakl sztuki ruchu Teatru Ocelot „Sen nocy letniej”

CENY BIETÓW:
– bilet normalny: 50 zł 
– bilet ulgowy dla posiadaczy Karty Wyspiarza lub Wyspiarza Seniora: 40 zł 

MIEJSCA DYSTRYBUCJI BILETÓW:  
– wydarzenia w Amfiteatrze im. Marka Grechuty: on-line www.kupbilecik.pl oraz w stacjonarnych 
   punktach: MDK Świnoujście, Amfiteatr im. Marka Grechuty oraz Muszla Koncertowej 
– wydarzenia w Sali Teatralnej MDK Świnoujście: on-line www.kupbilecik.pl oraz w stacjonarnym 
   punkcie (wyłącznie!) w siedzibie MDK Świnoujście

GODZINY OTWARCIA STACJONARNYCH PUNKTÓW SPRZEDAŻY BILETÓW: 
– Kasa MDK Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/1 – poniedziałek–piątek: 8.00–15.00
– Galeria ART, ul. Wojska Polskiego 1/1 – wtorek–sobota: 12.00–18.00
– Amfiteatr im. M. Grechuty,  ul. Fryderyka Chopina 30 – codziennie: 14.00–18.00 (w dniu koncertu   
   do 21.00)
– Muszla Koncertowa przy Promenadzie – codziennie: 10.00–20.00

MIEJSCA FESTIWALOWE:
– Muszla Koncertowa przy Promenadzie
– Amfiteatr im. Marka Grechuty, ul. Fryderyka Chopina 30
– Sala Teatralna MDK Świnoujście, ul. Matejki 11 (wejście także od. Pl. Mickiewicza) 
– Rondo Ristorante, ul. Piastowska 33

ORGANIZATORZY:
– Miasto Świnoujście 
– Miejski Dom Kultury w Świnoujściu.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020

SPONSORZY: 
– Port Szczecin-Świnoujście
– Green Ships TT-Line Polska

PARTNERZY: 
– Hotel Cesarskie Ogrody
– Hotel & SPA Trzy Wyspy
– Hotel Ewerdin
– Hamilton Hotel Conference SPA & Wellness
– Hotel Gold 
– Dom Zdrojowy Senator
– Hampton by Hilton Hotel Swinoujscie
– Ośrodek Wypoczynkowy Sobótka
– Rondo Ristorante

INFO & SOCIAL MEDIA
www.mdk.swinoujscie.pl/markowy-festiwal
Facebook: @markowyfestiwalOceń

Napisz komentarz
Komentarze
pochmurnie

Temperatura: 14°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 25 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: JCChTreść komentarza: A gdzie hydrolodzy? Ekosystem Odry to nie tylko biocenoza, ale również środowisko nieoźywione fizyczne i chemiczne. Nic nie wiemy o dynamice wód przy jej niskim stanie!!!Data dodania komentarza: 22.08.2022, 21:44Źródło komentarza: Zachodniopomorscy naukowcy: bez z nas rządzący sobie nie poradząAutor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?
Reklama