Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

DZIEŃ DRUGI: SZCZEROŚĆ POLITYCZNA CZASU WILKA…

Drugi dzień Markowego Festiwalu to praktyczny dowód na jego interdyscyplinarny charakter. Pośród tuzina artystycznych zdarzeń są nie tylko spotkania z muzyką, ale także przedstawienia teatralne, plenerowe widowiska, spotkania oraz wystawa.
DZIEŃ DRUGI: SZCZEROŚĆ POLITYCZNA CZASU WILKA…

Startujemy o godzinie 17.00 w Galerii Sztuki Współczesnej ms44. „Zlot fanów szczerości politycznej” to wystawa pięciu artystek – malarstwo Aleksandry Bek, Justyny Kramarz, Klaudii Prabuckiej, Aleksandry Stankiewicz, oraz rzeźby Wiktorii Walendzik i Klaudii Prabuckiej. Ich prace, choć pozornie zabawne i pociągające, mają jednak służyć krytyce kultury masowej, która dziś wchłonęła zarówno sztukę jak i religię. Ta artystyczna ideowa definicja nieszczerości kulturowej współczesnego świata, będzie kpiną z poprawności politycznej, ale także przewrotnym odświeżeniem języka feminizmu. Kuratorzy wystawy – prof. Kamil Kuskowski z Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Andrzej Pawełczyk, kurator Galerii ms44 mówią, że „prace które pokazujemy na letniej wystawie, pomimo że mogą być kroniką zapowiedzianej śmierci współczesnego świata, bo taką rolę pełni sztuka sublimując rzeczywistość, to podtrzymują prymat podstawowej cechy sztuki katharsis, nad potrzebą artykulacji politycznych przekonań, nie zapominając przy tym o artystycznym rzemiośle”. 

Czas na sztukę teatru. Tutaj także ważne zagadnienia – „Seks, miłość i podatki” – ale już w formule komedii. W spektaklu stołecznego Teatru Komedia w reżyserii Tomasza Dutkiewicza relacje romantyczne przybiorą kształt skomplikowanych figur przestrzennych. Narzeczona zdradza głównego bohatera z jego najlepszym przyjacielem, ten z kolei na chwilę musi zostać żoną kumpla, któremu przyprawia rogi. Do tego wszystkiego należy dodać niemającą o niczym pojęcia dziewczynę zdradzającego, matkę zdradzanego, wścibskiego sąsiada i… pijanego urzędnika skarbowego. Na scenie plejada gwiazd: Marta Wierzbicka, Karolina Nowakowska, Katarzyna Trzcińska, Magdalena Wójcik, Mateusz Banasiuk, Mikołaj Krawczyk, Robert Rozmus oraz Marcin Troński. Bilety w cenie 40 i 50 zł do nabycia on-line na platformie www.kupbilecik.pl oraz (wyłącznie!) w kasie MDK Świnoujście (Uwaga! Pozostałe punkty nie prowadza sprzedaży biletów na wydarzenia w Sali Teatralnej).  

Kolejne teatralne prezentacje to plenerowe widowiska. Poznański TEATR EWOLUCJI CIENIA przywiezie do Świnoujścia spektakl „CZAS WILKA” – widowiskowy, piękny w obrazie, a zarazem przerażający w treści, bo dotykający bolesnej prawdy o człowieku. Artyści, odwołując się do czytelnej metafory, sytuując akcję przedstawienia na osi człowiek–wilk, chcą zastanowić się nad siłami rządzącymi naturą ludzką, a jednocześnie przestrzec przed obudzeniem wilka drzemiącego w każdym z nas. To szczególnie ważne w tak trudnym czasie, gdy wystarczy spojrzeć za wschodnią granicę, by przekonać się, jak do niedawna „bratnie” narody zamieniły się w zapiekłych wrogów… 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROGRAM | 4 SIERPNIA 2022 | CZWARTEK

17.00 | Galeria MS 44 | wstęp wolny
                Wernisaż „Zlot fanów szczerości politycznej" 
                Malarstwo, rzeźba, obiekty – zbiorowa wystawa prac absolwentek i studentek Akademii 
                Sztuki w Szczecinie: Aleksandry Bek, Justyny Kramarz, Klaudii Prabuckiej, Aleksandry 
                Stankiewicz, Wiktorii Walendzik 

18.00 | Sala Teatralna MDK Świnoujście | bilety: 50 zł / 40 zł
                Spektakl „Sex, miłość i podatki”
                reż. Tomasz Dutkiewicz, wyk. Marta Markowicz, Karolina Nowakowska, Katarzyna Trzcińska, 
                Magdalena Wójcik, Mateusz Banasiuk, Mikołaj Krawczyk, Robert Rozmus, Marcin Troński 

21.30 |  Muszla Koncertowa przy Promenadzie | wstęp wolny    
                Spektakl plenerowy Teatru Ewolucji Cienia „Czas Wilka” 

 

CENY BIETÓW:
– bilet normalny: 50 zł 
– bilet ulgowy dla posiadaczy Karty Wyspiarza lub Wyspiarza Seniora: 40 zł 

MIEJSCA DYSTRYBUCJI BILETÓW:  
– wydarzenia w Amfiteatrze im. Marka Grechuty: on-line www.kupbilecik.pl oraz w stacjonarnych 
   punktach: MDK Świnoujście, Amfiteatr im. Marka Grechuty oraz Muszla Koncertowej 
– wydarzenia w Sali Teatralnej MDK Świnoujście: on-line www.kupbilecik.pl oraz w stacjonarnym 
   punkcie (wyłącznie!) w siedzibie MDK Świnoujście

GODZINY OTWARCIA STACJONARNYCH PUNKTÓW SPRZEDAŻY BILETÓW: 
– Kasa MDK Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/1 – poniedziałek–piątek: 8.00–15.00
– Galeria ART, ul. Wojska Polskiego 1/1 – wtorek–sobota: 12.00–18.00
– Amfiteatr im. M. Grechuty,  ul. Fryderyka Chopina 30 – codziennie: 14.00–18.00 (w dniu koncertu   
   do 21.00)
– Muszla Koncertowa przy Promenadzie – codziennie: 10.00–20.00

MIEJSCA FESTIWALOWE:
– Muszla Koncertowa przy Promenadzie
– Amfiteatr im. Marka Grechuty, ul. Fryderyka Chopina 30
– Sala Teatralna MDK Świnoujście, ul. Matejki 11 (wejście także od. Pl. Mickiewicza) 
– Rondo Ristorante, ul. Piastowska 33

ORGANIZATORZY:
– Miasto Świnoujście 
– Miejski Dom Kultury w Świnoujściu.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020

SPONSORZY: 
– Port Szczecin-Świnoujście
– Green Ships TT-Line Polska

PARTNERZY: 
– Hotel Cesarskie Ogrody
– Hotel & SPA Trzy Wyspy
– Hotel Ewerdin
– Hamilton Hotel Conference SPA & Wellness
– Hotel Gold 
– Dom Zdrojowy Senator
– Hampton by Hilton Hotel Swinoujscie
– Ośrodek Wypoczynkowy Sobótka
– Rondo Ristorante

 


INFO & SOCIAL MEDIA
www.mdk.swinoujscie.pl/markowy-festiwal
Facebook: @markowyfestiwal

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pochmurnie

Temperatura: 14°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 25 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: JCChTreść komentarza: A gdzie hydrolodzy? Ekosystem Odry to nie tylko biocenoza, ale również środowisko nieoźywione fizyczne i chemiczne. Nic nie wiemy o dynamice wód przy jej niskim stanie!!!Data dodania komentarza: 22.08.2022, 21:44Źródło komentarza: Zachodniopomorscy naukowcy: bez z nas rządzący sobie nie poradząAutor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?
Reklama