Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gazeta o inflacji

Gazeta o inflacji

Od weekendu na ulicach województwa zachodniopomorskiego pojawiają się nasi wolontariusze i rozdają gazetkę wakacyjną pt. „To Nasz Kraj”, przygotowaną przez Stowarzyszenie Polska 2050. Tematem naczelnym publikacji jest inflacja.

Na początku obecnego roku członkowie i wolontariusze naszego ruchu pojawili się z podobnymi gazetkami, które miały na celu wyjaśnienie Polakom, dlaczego rządy PiS tak drogo kosztują każdego obywatela. Hasłem naczelnym było: „PiS jest za drogi”. 

Gazetkę rozdawano w mniejszych i większych miejscowościach. Generalnie odbiór publikacji był pozytywny, dlatego nasze władze zdecydowały się powrócić do tego pomysły tego lata. Przygotowano kolejną gazetę informacyjną, choć tym razem w nieco wakacyjnej formule” – wyjaśnia Przemysław Łonyszyn, koordynator ds mediów lokalnych w Stowarzyszeniu Polska 2050.

Obecna inicjatywa dotyczy inflacji. Publikacja Polska 2050 tłumaczy, na czym polega ten fenomen, jakie są jego przyczyny, a także przedstawia pomysły ekspertów Instytutu Strategie 2050 na zaradzenie obecnej sytuacji. Wszystko w prostej formie, w sam raz na wakacje.

Mamy nadzieję, że uda nam się obalić wiele nieprawdziwych mitów narosłych wokół przyczyn inflacji. W kilku europejskich krajach to zjawisko jest pod kontrolą, czego w żadnym wypadku nie da się powiedzieć o polskiej rzeczywistości. Zachęcamy zatem do zapoznania się z publikacjami przygotowanymi przez naszych ekspertów” – dodaje Judyta Fornalczyk, liderka Stowarzyszenia Polska 2050 na Pomorzu Zachodnim.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy naszego województwa przyjmą wspomnianą publikację równie przychylnie, jak to miało miejsce poprzednio. 

 

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 29°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniu
Reklama