Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

„Opowiadaj mi o miłości” (operetka) - przeboje piosenek francuskich i włoskich

Zapraszamy 31 lipca 2022 r. o godz. 17:00 na koncert w ramach Gryfickiego Lata Muzycznego 2022. Wykonawcy: ANNA MICHALAK KLAUDIUSZ KAPŁON TOMASZ RACZKIEWICZ
„Opowiadaj mi o miłości” (operetka)  - przeboje piosenek francuskich i włoskich

Podczas kolejnego koncertu w Ogrodzie Japońskim wystąpi Zespół wokalny SWEETS pod dyr. Aleksandry Nieszporek. Dziewczęta zaprezentują utwory z zakresu muzyki rozrywkowej w czterech różnych odsłonach. Serdecznie zapraszamy.

Francja, czy Italia?

Piosenka francuska, czy może jednak włoska? Paryż? Rzym?

Spór o prymat w europejskiej kulturze toczony jest od wieków i raczej nie zanosi się, by w najbliższym czasie został rozstrzygnięty.

De gustibus non est disputandum jak mawiali starożytni Rzymianie, od których zresztą oba języki wzięły swój rodowód.

My nie chcemy Państwa stawiać przed wspomnianym wyżej dylematem. Proponujemy zatem garstkę muzycznych propozycji, które przeniosą  Was, droga Publiczności do podziemi opery paryskiej i na dziedziniec katedry Notre-Dame. Pospacerujemy po Champs-Élysées, by potem czmychnąć w zaułki Montmartre.

A kiedy francuska  eskapada dobiegnie końca wyruszymy  na podbój  Italii,  skąd z sycylijskimi emigrantami powędrujemy aż za ocean, do ziemi obiecanej jak mawiano o Stanach Zjednoczonych Ameryki.

W programie: 

 

FRANCJA

A. L. WEBBER: UPIÓR W OPERZE Duet: Upiór opery

R. COCCIANTE: DZWONNIK Z NOTRE DAME Belle Ave Maria Katedr czas

T. CUTUGNO/P.LOSITO: ET SI TU N’EXISTAIS  PAS z repertuaru Joego Dassina

CH. DUMONT: NON JE NE REGRETTE RIEN z repertuaru Édith Piaf

C. FRANÇOIS/J. REVAUX: COMME D'HABITUDE z repertuaru Franka Sinatry

M. MONNOT: HYMNE A L'AMOUR z repertuaru Édith Piaf

M. WILSH: AUX CHAMP ELISSES z repertuaru Joego Dassina

 

ITALIA

C.A. BIXIO: PARLAMI D’AMORE

E. DI CAPUA: O SOLE MIO

E. CURTIS: TORNA A SURRIENTO

N. ROTA: PARLA PIÙ PIANO piosenka z filmu Ojciec chrzestny

A. I C. DAMMICCO:  SHARAZAN z repertuaru Al Bano & Rominy Power

D. FARINA: CI SARA z repertuaru Al Bano & Rominy Power

J. FONTANA: IL MONDO

D. PACE/D. FARINA: SARÀ PERCHÉ TI AMO z repertuaru Ricchi e Poveri

V. ZELLI/M. MENGALI/L. PANCERI: VIVO PER LEI z repertuaru Andrea BocelliegoOceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 29°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniu
Reklama