Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wędrowny Kram z Opowieściami, czyli lalkowe Fintikluszki w Wiosce Artystycznej Janowo

Do piątku 29 lipca na deskach Teatru Dla Dzieci Wioski Artystycznej Janowo koło Rewala (woj. zachodniopomorskie) można oglądać przedstawienie „Fintikluszki – Folkowe Okruszki” Teatru Małe Mi.
Wędrowny Kram z Opowieściami, czyli lalkowe Fintikluszki w Wiosce Artystycznej Janowo
Fintikluszki

Fintikluszki, to w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu, stare i zapomniane dziś słowo oznaczające drobiazgi. - Pokażemy króciutkie, zabawne, błyskotliwe i wzruszające opowieści i przypowiastki stworzone na podstawie historii pochodzących z Puszczy Knyszyńskiej na Podlasiu - wyjaśnia tworząca spektakl Sława Tarkowska. - Poznamy wielkoludy, domowe skrzaty, jak również historię, jak to Jaś z drwalem wędrowali i co z tego wynikło.

Historie będą się znajdowały w Wędrownym Kramie z Opowieściami. - Kram jest ruchomy, otwiera się, pojawiają się tam bardzo różne formy lalkowe - dodaje Sława Tarkowska. I zaznacza, że każda historia będzie opowiedziana zupełnie inną formą lalkową.

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od lat 3 do 103. Trwa około 45 minut. - Bogactwo uniwersalnej mądrości ludowej ukazujemy za pomocą różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych oraz pieśni brawurowo zaaranżowanych przez Karolinę Cichą. Scenografię przedstawienia przygotował Mikołaj Malesza - dodaje Sława Tarkowska.

***

Sława Tarkowska to absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie - Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Tyflopedagogiki na APS i Studium Socjoterapii w Warszawie. To także aktorka, animatorka kultury i współtwórczyni teatru „K3” nagradzana za zmysł plastyczny i kontakt z widzami. Od 8 lat tworzy autorski Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi - profesjonalny, uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów oraz ich opiekunów.  Teatr, który bawi i uczy, przemawia środkami o wysokiej kulturze nie infantylizując treści ani formy. Prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz autorską wielofunkcyjną  scenografię; wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę graną oraz śpiewaną na żywo. Współpracuje z artystami sztuk wszelakich. Muzycznie z Karoliną Cichą, Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem, Jackiem Mazurkiewiczem, scenograficznie z Mikołajem Maleszą, Katarzyną Samosiej, Markiem Janiakiem, reżysersko teatr wspierał Piotr Bikont.

***

Wioska Artystyczna Janowo to kulturalno-artystyczne miejsce w gminie Karnice koło Rewala, w województwie zachodniopomorskim. Do końca wakacji na turystów i okolicznych mieszkańców spragnionych artystycznych wrażeń czekają m.in. spektakle dla dzieci i dorosłych, koncerty, wystawy, gra wiejska oraz dwa pokoje zagadek. Aktorzy i muzycy będą się tam pojawiać na trzech scenach, na których zagrają przede wszystkim spektakle improwizowane, czyli takie, w których to publiczność decyduje o tym, co wydarzy się na scenie. Od pięciu lat w Janowie odbywają się też wernisaże, warsztaty, pogadanki oraz wieczory autorskie. Pomiędzy spektaklami można odwiedzić m.in. galerie z wystawami zdjęć, obrazów i rysunków, kawiarnię z domowym ciastem oraz stoiskami z produktami eko, jak również antykwariat i księgarnię.

Bilety na spektakle dostępne są na stronie www.janowo.art lub bezpośrednio przed występami.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 29°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniu
Reklama