Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Inżynieria e-commerce – nowy kierunek w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu Praktyczne wzmocnienie branży IT w regionie

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu otrzymała właśnie decyzję od Ministerstwa Edukacji i Nauki o przyznaniu jej uprawnień do prowadzenia nowego kierunku studiów inżynierskich: INŻYNIERIA E-COMMERCE. W ramach tego kierunku planowane są dwie specjalności: Inżynieria procesów w e-commerce oraz Inżynieria marketingu w e-commerce.
Inżynieria e-commerce – nowy kierunek w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu Praktyczne wzmocnienie branży IT w regionie

Adresatami studiów inżynierskich o profilu praktycznym na nowym kierunku Inżynieria e-commerce, są osoby wiążące swoją przyszłość z szeroko rozumianą branżą e-commerce oraz branżami objętymi transformacją cyfrową oraz marketingiem cyfrowym.

– Czekaliśmy z niecierpliwością na tę decyzję i udało nam się ją uzyskać jeszcze przed nowym rokiem akademickim, a to świetna wiadomość, bo wzbogacamy naszą ofertę rekrutacyjną. – mówi dr Justyna Osuch-Mallett, prof. ZPSB, Rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

 

– Możemy się też pochwalić unikalnymi walorami naszego programu. Ponieważ nasze studia są prowadzone w modelu praktycznym, więc zróżnicowana kadra dydaktyczna obejmuje wykładowców-praktyków oraz przedstawicieli firm i przedsiębiorców, instytucji otoczenia biznesu, a także psychologów i trenerów biznesu, w tym również absolwentów Programu Executive MBA w ZPSBA dodatkowo modułowy układ programu kształcenia gwarantuje synchronizację treści programowych poszczególnych kursów oraz ich praktyczny charakter – uzupełnia Rektor Osuch-Mallett.

 

Absolwenci specjalności Inżynieria procesów e-commerce znajdują zatrudnienia jako inżynierowie procesu lub pracownicy wsparcia procesu, analitycy procesów, czy tzw. work flow specialist. W tym obszarze szczególnie istotnym są specjalistyczne kompetencje inżynierskie wsparte umiejętnościami analitycznymi oraz zarządczymi w obszarze zarządzanie projektami, tworzenia procedur, ustalania przebiegu procesów, itp.

 

– Studentom kierunku Inżynieria e-commerce zapewniamy szerokie podstawy wiedzy z informatyki, inżynierii procesów, automatyki i innych powiązanych dziedzin, wsparte wiedzą z obszaru zarządzania i jakości, pozwalające na elastyczność w dokonywaniu wyboru drogi kariery zawodowej  wyjaśnia dr Dorota Dżega-Pietruszkiewicz, prof. ZPSB, Prorektor ds. rozwoju.

 

– Ponadto, w trakcie studiów kładziony jest nacisk na rozwijanie umiejętności projektowania i eksploatacji systemów logistycznych i marketingowo-sprzedażowych oraz rozwój odpowiedzialności zawodowej, w tym etycznej postawy w zawodzie, uświadomienie obowiązków wobec społeczeństwa i środowiska stanowią nierozerwalne cele kształcenia – podsumowuje prof. Dżega-Pietruszkiewicz.

 

Absolwenci specjalności  Inżynieria marketingu w e-commerce zajmują się analizą wzorców zachowań konsumentów i użytkowników Internetu, pozycjonowaniem i optymalizacją działań marketingowych i sprzedażowych. Znajdują zatrudnienie na stanowiska pracy, które wymagają połączenia umiejętności analitycznych i kompetencji w obszarze marketingu z kompetencjami inżynierskimi pozwalającymi na przygotowanie odpowiedniego oprogramowania lub algorytmów umożliwiających dokonanie analizy decyzji konsumenckich.

 

 

***

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie – założona w 1993 roku, najstarsza i największa uczelnia niepubliczna na Pomorzu Zachodnim. Praktyczny profil kształcenia zapewnia przygotowanie profesjonalnych kadr menedżerskich dla nowoczesnej gospodarki. Atrakcyjny system zróżnicowanych i elastycznych zajęć, modułowe programy kształcenia, wykładowcy praktycy i partnerstwa z biznesem, to wyróżniki ZPSB. Studia I i II stopnia na 5 kierunkach: Ekonomia, Informatyka, Inżynieria e-commerce, Pedagogika i Zarządzanie, a także studia w języku angielskim International Business Studies – oferowane są w Szczecinie i na wydziałach w Gryficach, Stargardzie i Świnoujściu. ZPSB prowadzi też kilkanaście kierunków studiów podyplomowych, w tym studia prestiżowe menedżerskie studia Executive MBA.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 29°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniu
Reklama