Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowogard: Wsparcie renowacji kościoła w Karsku

W piątek 29 lipca przy kościele w Karsku podpisana została umowa na udzielenie dotacji dla kościoła filialnego pw. św. Barbary, gmina Nowogard przekaże 40 tys. zł na kontynuację renowacji zabytkowego kościoła.
Nowogard: Wsparcie renowacji kościoła w Karsku

Kościół w Karsku został zbudowany w centrum miejscowości w latach 1845-1846 w stylu neoromańskim i stanowi charakterystyczny przykład wiejskiego kościoła na terenie Pomorza Zachodniego. Jest wpisany do rejestru zabytków pod numerem A – 334.

 

Umowę na udzielenie dotacji celowej w wysokości 40 000 zł. Przeznaczonej na wykonanie remontu i konserwacji ściany szczytowej kościoła parafowali burmistrz Robert Czapla oraz proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Nowogardzie Grzegorz Legutko.

Prace będą polegały na zabezpieczeniu ściany, uzupełnieniu fugi oraz zrobieniu opaski i nowego gzymsu. Koszt zadania to około 80 tys. zł, wkład własny parafii to 40 999,30 zł.  

Termin zakończenia prac to 16 grudnia br.

Do zakończenia całego procesu renowacji kamiennej budowli pozostanie jeszcze jedna ściana. Warto tu dodać, że w ostatnich trzech latach Gmina Nowogard na prace konserwatorskie i remont kościoła w Karsku przekazała 30 tys. zł.

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 29°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniu
Reklama