Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

„Lokalna Ojczyzna w Obiektywie” gryfickich seniorów

W Gryficach rusza projekt skierowany do seniorów pod hasłem „Lokalna Ojczyzna w Obiektywie”. W czasach, gdy prawie każdy ma przy sobie zaawansowaną kamerę jaką oferuje nawet średniej klasy smartfon warto się pokusić o zatrzymanie w kadrze chwil które już się nie pojawią.
„Lokalna Ojczyzna w Obiektywie” gryfickich seniorów

Prawie wszyscy mają możliwości, ale nie wszyscy mają odwagę i umiejętności, aby z nich efektywnie skorzystać. Naprzeciw tej sytuacji z inicjatywy Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów O/Rejonowy w Gryficach, powstał projekt skierowany do seniorów z terenu powiatu gryfickiego – jak podkreśla Przewodnicząca Związku Anna Thorowska – wszystkich zainteresowanych nie tylko zrzeszonych w organizacji. Projekt jest współfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Gryficach.

Dlaczego seniorzy? To dzisiaj osoby bardzo aktywne, osoby poszukujące ciekawych form samorealizacji, a fotografia jest do tego doskonałą okazją. Jest też formą rozwijania kreatywności i sposobem na nowe spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. 

Utrwalone kamerą chwile można – po wydrukowaniu – zachować w rodzinnych albumach, cieszyć się nimi na rodzinnych spotkaniach.

W poniedziałek 1 sierpnia w Gryfickim Domu Kultury odbyły się pierwsze zajęcia, poświęcone teorii i warsztatowi tworzenia ciekawe, interesującej fotografii. Pierwszy wykład ilustrowany licznymi przykładami ilustrującymi zasady robienia dobrej fotografii przygotowała i poprowadziła Małgorzata Ostasiewicz fotografka z Gryfic.

W kolejnych zajęciach seniorzy spotkają się już na praktycznych zajęciach. Obszarem fotograficznej działalności jest powiat gryficki. W celu uwiecznienia w obiektywie aparatu lokalnych „perełek” planowane są wyjazdy w różne miejsca na terenie powiatu.

Anna Tchorowska jest przekonana, że dzięki tym działaniom seniorzy złapią bakcyla fotografii, może nawet uda się utworzyć działające przy naszym związku koło fotograficzne, w którym seniorzy będą kontynuować swoją pasję do fotografii. 

Realizacja projektu potrwa do października. Zwieńczeniem i podsumowaniem fotograficznych spotkań będzie wystawa będzie wystawa fotografii będących efektem pracy seniorów zaprezentowana w Gryfickim Domu Kultury.

Przewodnicząca Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów O/Rejonowy w Gryficach Anna Thorowska podkreśla życzliwe podejście i bardzo dobrą współpracę z Gryfickim Domem Kultury kierując z tej okazji pod adresem dyrekcji i pracowników GDK serdeczne podziękowania.

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 29°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniu
Reklama