Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Burzliwa Sesja Absolutoryjna Rady Powiatu Gryfickiego

W piątek 29 lipca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gryficach odbyła się XLVII sesja Rady Powiatu Gryfickiego VI Kadencji. Głównym punktem porządku obrad było udzielenie absolutorium dla Zarządu Powiatu Gryfickiego.
Burzliwa Sesja Absolutoryjna Rady Powiatu Gryfickiego

Przebieg sesji przyjął bardzo burzliwy przebieg. Po przedstawieniu sprawozdania rocznego z wykonania budżetu Powiatu Gryfickiego za 2021r. oraz sprawozdania finansowego Powiatu za 2021r. wywiązała się trwająca blisko 2 godz. dyskusja, głównie za sprawą radnego Grzegorza Burczy który przedstawił obszerny pakiet uwag do zaprezentowanych dokumentów co „zaowocowało” reakcją kolejnych radnych prezentujących swoje opinie i oceny. Sporą kontrowersję wywołał zaprezentowany przez radnego Stanisława Hołubczaka – przewodniczącego komisji rewizyjnej bardzo obszerny i szczegółowy raport komisji zawierający „potężną dawkę” zarzutów odnośnie niedociągnięć ze strony Zarządu Powiatu zakończony rekomendacją dla Rady o udzielenie absolutorium Zarządowi.

Uchwała Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie w sprawie wydania opinii dotyczącej sprawozdania Zarządu Powiatu w Gryficach z wykonania budżetu za 2021 r., również zawierała rekomendację do udzielenia Zarządowi absolutorium 

W głosowaniu radni większością głosów udzielili absolutorium dla Zarządu Powiatu Gryfickiego.

W dalszej części sesji podjęto m.in. uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Zachodniopomorskiemu, uchwałę w sprawie woli zawarcia porozumienia pomiędzy Powiatem Gryfickim i Powiatem Kołobrzeskim w zakresie powierzenia zadania organizacji publicznego transportu zbiorowego oraz uchwałę w sprawie rozpatrzenia petycji mieszkańców Wsi Bieczyno, Gorzysław, Nowielice, Roby w sprawie remontu drogi powiatowej 3123 Z na odcinku Nowielice Gorzysław.

Spektakularnym zakończeniem obrad była decyzja Przewodniczącego Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Grzegorza Burczy o rozwiązaniu Klubu w efekcie niezachowania przez  członków dyscypliny klubowej w głosowaniach w sprawie udzielenia Zarządowi absolutorium.

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 29°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniu
Reklama