Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Podatnik bezgotówkowy to też szybszy zwrot VAT

Podatnik bezgotówkowy to też szybszy zwrot VAT
 • Zwrot VAT na rachunek w 15 dni dla podatników rejestrujących sprzedaż wyłącznie na kasach online lub wirtualnych.
 • Takie rozwiązanie poprawi płynność finansową Twojej firmy.

 

Przedsiębiorcy, którzy rejestrują sprzedaż wyłącznie na kasach online lub wirtualnych mogą skorzystać z możliwości szybszego zwrotu VAT.  

Co zrobić, aby otrzymać szybki zwrot VAT 

 • Wystarczy, że wykorzystujesz od co najmniej roku wyłącznie kasy online lub wirtualne do rejestracji swojej sprzedaży.
 • Złóż deklarację z wykazanym zwrotem - do 25. dnia następnego miesiąca.
 • Oznacz w deklaracji „Zwrot VAT w 15 dni”.
 • Administracja skarbowa sprawdzi zwrot i wypłaci pieniądze na Twój rachunek.

Nie wymagamy od Ciebie żadnych dodatkowych dokumentów. Wiemy, że liczy się czas. Opieramy weryfikację o dane, które gromadzimy w naszych systemach informatycznych.

Jakie warunki musisz spełnić i co sprawdzamy w urzędzie skarbowym

Pamiętaj – poniższe warunki musisz spełniać łącznie

Aby szybko przelać pieniądze na Twoje konto, sprawdzamy, czy:

 • przez ostatnie 3 miesiące/kwartał poprzedzające okres z wykazanym zwrotem VAT przyjmujesz płatności bezgotówkowe – co najmniej 65 proc. obrotu rejestrowanego na kasie fiskalnej w każdym miesiącu,
 • przez ostatnie 3 miesiące/kwartał poprzedzające okres z wykazanym zwrotem VAT jesteś detalistą ze sprzedażą rejestrowaną na kasie online lub wirtualnej – nie mniej niż 80 proc. całego Twojego obrotu w każdym miesiącu,
 • przez ostatni rok osiągasz obrót detaliczny nie mniejszy niż 50 tys. zł brutto na miesiąc w kasach wirtualnych lub online.

Szybki zwrot VAT opieramy na wiarygodności i rzetelności Twoich rozliczeń:

 • bądź zarejestrowany do VAT przez co najmniej rok i składaj terminowo deklaracje VAT,
 • posiadaj rachunek do przyjmowania płatności zgłoszony w wykazie podatników VAT przynajmniej od 3. ostatnich miesięcy.

Upewnij się również, że kwota VAT z przeniesienia z poprzednich deklaracji nie przekracza 3 tys. zł, a kwota zwrotu - dwukrotności podatku VAT od Twojej sprzedaży detalicznej.

Po potwierdzeniu Twoich rozliczeń zwrócimy VAT w 15 dni.

Co zyskujesz

 • Szybkie zasilenie firmy środkami VAT na kolejne inwestycje. Poprawiasz płynność finansową, szybciej dysponujesz środkami na koncie i możesz szybciej inwestować pieniądze.
 • Zapewniasz przejrzystość rozliczeń i kreujesz pozytywny obraz firmy u klientów i administracji.
 • Twoi klienci mogą płacić kartą w wygodny i bezpieczny sposób, bez dbania o odpowiednią ilość gotówki w portfelu czy szukanie bankomatu.

 

Więcej informacji na stronie podatki.gov.pl/vat/podatnik-bezotowkowy/


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 29°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniu
Reklama