Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gmina Nowogard wspiera finansowo remonty obiektów zabytkowych

W poniedziałek 25 lipca w miejscowości Trzechel burmistrz Nowogardu Robert Czapla i proboszcz parafii, ks. Andrzej Gański podpisali umowę przekazania przez Gminą Nowogard 5 tysięcy złotych na remont kościoła p.w. św. Katarzyny w Trzechlu. Dotacja przeznaczona jest na opracowanie dokumentacji projektowej wymiany instalacji elektrycznej oraz odmalowania wnętrza kościoła. Planowane prace wymagają oczywiście zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Gmina Nowogard wspiera finansowo remonty obiektów zabytkowych

Całkowity koszt wykonania dokumentacji kosztorysowo – projektowej to 10 000 zł w tym udział własny parafii wyniesie 5 000 zł.

Wybudowany w 1872 roku w stylu neogotyckim Kościół w Trzechlu usytuowany w centrum miejscowości jest jej wizytówką, ważnym elementem lokalnej historii, wzbogaca też walory krajobrazowe wsi. Wewnątrz zachowało się oryginalne wyposażenie: ołtarz, chrzcielnica, ambona, empora chórowa, prospekt organowy i ławki.

Kościół jest w dobrym stanie technicznym remontu wymaga jednak poszycie dachu i wieża.

Ks. Andrzej Gański już zapowiada poszukiwanie sposobu sfinansowania tych potrzeb – liczy też, że gmina pomoże w znalezieniu środków na te potrzebne remonty.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 29°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniu
Reklama