Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Przewóz leków przez granicę

Przewóz leków przez granicę
  • Pacjent może zabrać ze sobą leki, które przyjmuje, a informację o tym jakie leki i ile może zabrać otrzyma w ambasadzie i na stronach rządowych danego państwa.
  • Przywozisz leki z innego państwa – możesz to zrobić w ilości do pięciu najmniejszych opakowań danego leku.
  • Nie wolno przesyłać leków w paczkach lub listach.

 

Podróżni przyjeżdżający do Polski z produktami leczniczymi na własne potrzeby nie muszą posiadać na ten przywóz zgody Prezesa Urzędu Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (UPLWMPB). Warunkiem jest aby mieli ze sobą maksymalnie pięć najmniejszych opakowań  takiego leku.

Jeśli jednak potrzebujesz przewieźć środki odurzające, czy substancje psychotropowe na własne potrzeby lecznicze będziesz potrzebował określonych dokumentów

Czy mogę wysłać lekarstwa?

Zwolnienie z uzyskania zgody Prezesa UPLWMPB nie dotyczy przesyłek pocztowych i kurierskich, co oznacza że taka forma przywozu produktów leczniczych na własny użytek jest niedozwolona.

Zabronione jest przesyłanie „produktów medycznych” zarówno za granicę, jak i do Polski w przesyłkach pocztowych między osobami fizycznymi.

Jakie leki i w jakich ilościach mogę wywieźć z Polski?

Podróżni wyjeżdżający z Polski za granicę mogą zabrać ze sobą jedynie produkty lecznicze na własny użytek, w ilościach potrzebnych na czas podróży i pobytu za granicą (szczegółowe normy ilościowe określają przepisy poszczególnych krajów). Informacje takie podróżny może uzyskać np. w ambasadzie lub na stronach rządowych danego państwa.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 29°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniu
Reklama