Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Spadek sprzedaży mieszkań – jak znaleźć „perełkę”, jeśli posiadasz wolny kapitał?

Choć popyt na rynku nieruchomości zmalał, to jednak wciąż znajdują się konsumenci, którzy posiadają wolny kapitał. Co ciekawe, nawet pandemia nie wstrzymała wzrostu liczby zamożnych oraz bogatych. Jak podaje KPMG - rośnie grupa osób o zarobkach brutto przekraczających 50 tys. zł miesięcznie. To sprawia, że mimo ogólnej negatywnej tendencji, wciąż znajdują się odbiorcy dóbr luksusowych, ale także nieruchomości. Jeśli zatem należysz do nich, sprawdź, w jaki sposób w gąszczu wielu ofert możesz znaleźć atrakcyjną nieruchomość.
Spadek sprzedaży mieszkań – jak znaleźć „perełkę”, jeśli posiadasz wolny kapitał?

Zweryfikuj opinię na temat dewelopera w internecie

Piękne prezentacje nieruchomości skusić mogą każdego. Natomiast warto pamiętać, że obrazki to nie wszystko. Jednym z pierwszych kroków, jakie należy poczynić, jest weryfikacja opinii na temat firmy. W jaki sposób można to zrobić? - Najprostszym sposobem będzie wpisanie w wyszukiwarkę frazy: „nazwa firmy + opinie” – mówi Sebastian Kopiej z Commplace, agencji wspierającej firmy w budowaniu wizerunku. - To jedna z tzw. wrażliwych fraz, która pozwoli nam zweryfikować wizerunek dewelopera w sieci. Obecnie wiele firm zaczęło zwracać uwagę na ten aspekt. Mają bowiem świadomość, że jest to jeden z elementów, który w szczególności przeważa o decyzji zakupowej – dodaje ekspert z Commplace. Oprócz opinii warto także wykonać kilka dodatkowych czynności, które pokażą nam globalny wizerunek marki i jej podejście biznesu: 

- Czy strona internetowa jest aktualizowana na bieżąco?

- Czy znajdują się na niej wszystkie dane kontaktowe do dewelopera?

- Czy strona posiada certyfikat SSL informujący o tym, że witryna jest bezpieczna (czy w adresie WWW znajduje się https://)?

- Jakie informacje o marce znaleźć można na portalach internetowych (newsy, informacje o nagrodach, wypowiedzi ekspertów marki)?

Sprawdź ogłoszenia – nie tylko na największych portalach

Szukający ofert z obszaru nieruchomości zapewne na pamięć znają już nazwy największych portali z ogłoszeniami. Warto jednak pójść o krok dalej. Oprócz wykorzystania pozycji i zasięgów większych graczy przejrzeć ogłoszenia także na portalach regionalnych w sekcji „nieruchomości”. Dzięki działaniu dwutorowemu zwiększamy szanse na znalezienie ciekawej nieruchomości, której być może ze względu na konieczność opłat, właściciel nie dodał na popularnym portalu. 

Przeszukaj media społecznościowe

Media społecznościowe to narzędzie, które wykorzystać możemy na wiele sposobów. Jednym z nich jest poszukiwanie swojego wymarzonego M4. W przypadku samego Facebooka mamy kilka możliwości:

- przeglądanie ogłoszeń na grupach związanych z nieruchomościami

- przeglądanie ogłoszeń na grupach regionalnych

- dodanie ogłoszenia o poszukiwaniu nieruchomości na własnym profilu (być może „znajomy znajomego” posiada atrakcyjną nieruchomość, którą chciałby przekazać w „dobre ręce”).

- przeszukanie portalu z wykorzystaniem hashtagów #nieruchomości, #sprzedamdom, #sprzedammieszkanie (ten zabieg warto zastosować także na Instagramie). 

A kiedy w szczególności warto szukać?

Jak podaje raport Evaluer Index 2022, choć obecnie podaż nieruchomości z rynku pierwotnego jest całkiem spora, należy wziąć pod uwagę zmniejszenie podaży po stronie firm deweloperskich. Autorzy dodają: „Prawdopodobne jest pojawienie się na przełomie roku okazji cenowych na rynku wtórnym, gdyż część osób, która zaciągnęła kredyty hipoteczne przy wyjątkowo niskich stopach będzie chciała ograniczyć rosnące koszty ich obsługi i zdecyduje się na sprzedaż kupionych wcześniej mieszkań.”

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: 31°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniu
Reklama