Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Warmia: inwestorzy mogą liczyć na najwyższy w Polsce poziom wsparcia

Warmia, kraina tysiąca jezior to Zielone Płuca Polski i miejsce, gdzie ustanowiono 111 rezerwatów przyrody. Siła i piękno natury zapewniają doskonałe warunki do życia i pracy. Perspektywa taka może wydawać się jedynie marzeniem dla wszystkich, którzy na co dzień pracują w korporacjach w największych miastach Polski, ale od czasu, gdy w wielu branżach praca zdalna stała się jednym z dominujących rozwiązań, wszystko stało się możliwe.
Warmia: inwestorzy mogą liczyć na najwyższy w Polsce poziom wsparcia
Warmia Residence wizualizacja

Malownicze jeziora, połączone gęstą siecią rzek, po których poprowadzono szlaki wodne, rozległe lasy, które stanowią 33% powierzchni województwa, uzupełnione o pola uprawne zajmujące 54% jego powierzchni. Warmia to prawdziwie naturalna kraina, w której jednak nie tylko turystyka ma się doskonale. To również miejsce, gdzie coraz mocniej rozkwita biznes, a włączenie regionu do faworyzowanej Polskiej Strefy Inwestycji powoduje, że przedsiębiorcy mogą tu liczyć na szereg zachęt inwestycyjnych, w tym m.in. zwolnienie z podatków. Co więcej, przedsiębiorcy chcący rozwijać swoje firmy na Warmii mogą liczyć na najwyższy w kraju poziom pomocy publicznejPolska Strefa Inwestycji to rządowy program wspierania nowych biznesów, w ramach którego przedsiębiorcy mogą skorzystać z pomocy publicznej w postaci zwolnienia z podatku dochodowego. Program ma charakter powszechny, co oznacza, że każda nowa inicjatywa może zostać objęta wsparciem, jeżeli tylko spełni określone kryteria. Przedsiębiorcy mogą liczyć na zwrot dwuletnich kosztów pracy nowo zatrudnianych pracowników lub zwrot nawet 70% kwalifikowanych kosztów nowej inwestycji.

 

Tego rodzaju inicjatywy powodują, że Warmia obecnie wymieniana jest jako najlepiej rokujący region Polski w obszarze przyciągania inwestycji i rozwoju. Już obecnie znajduje się w czołówce polskich miast pod względem powierzchni biurowej w budowie. W okolicy swoją produkcję rozwija już IKEA, Michelin, EGGER, Zalando Group i Maspex. Warmia i Mazury, dzięki olbrzymim zasobom drewna i wieloletniej tradycji jego obróbki są także polskim największym zagłębiem meblowym.

 

Inwestorzy znajdą tutaj jeszcze więcej atutów: najniższe koszty pracy (przeciętne wynagrodzenie jest niższe o 47% od wynagrodzenia w województwie mazowieckim, o 26% od Pomorza i 20% od Śląska). Talent pool uzupełnia co roku 12 tysięcy absolwentów piętnastu uczelni wyższych, a na studiach obecnie kształci się 36 tysięcy studentów. Zbierając te wszystkie atuty razem doskonale widać powody, dla których Warmia należy do najlepiej rokujących regionów w kraju pod względem potencjału rozwoju.

 

Nie tylko biznes, ale i nieruchomości

 

Warmia równocześnie należy do regionów, w których cena metra kwadratowego nieruchomości należy do najniższych poziomów w Polsce, a Polska wciąż należy do krajów o najniższych cenach nieruchomości w Europie. Jak by nie patrzeć, pole do wzrostu wartości nieruchomości jest wciąż spore, dlatego w połączeniu z wyjątkowymi możliwościami inwestycyjnymi Warmię może czekać spory boom rozwojowy. Obecnie ma wszystko, czego można oczekiwać od dobrze przygotowanej lokalizacji pod lokowanie biznesu. Regionalny Port Lotniczy Olsztyn-Mazury obsługuje połączenia lotnicze trzech operatorów: RyanAir, Wizzair i PLL LOT. Siatka połączeń obejmuje loty krajowe (Kraków, Wrocław, Rzeszów) oraz zagraniczne (Dortmund, Londyn Luton i Stansted). Ponadto lotnisko obsługuje loty medyczne, biznesowe i szkoleniowe. Kierowcy doceniają otwartą już w 80% ekspresową ,,siódemkę", łączącą Kraków, Warszawę i Gdańsk, a dostęp do Morza Bałtyckiego zapewnia największy port Zalewu Wiślanego w Elblągu, który obsługuje zalewową i bałtycką żeglugę przybrzeżną towarową i pasażersko-turystyczną. Port morski w Elblągu posiada połączenia kolejowe i drogowe z Warszawą, Gdańskiem, Olsztynem, Malborkiem i Braniewem. Nowy szlak transportowy, dostępny dzięki przekopowi Mierzei Wiślanej umożliwi dostęp do Elbląga statkom morskim o długości do 100 metrów. Transport wspiera także Logistic Terminal Braniewo – największy i najnowocześniejszy terminal przeładunkowy w sąsiedztwie przejścia granicznego Braniewo – Mamonowo.

 

Można tak żyć na stałe

 

Programy wsparcia dla przedsiębiorców nie mogły umknąć uwadze inwestorów z rynku nieruchomości. Tak doskonałe warunki do życia i rozwoju biznesu, połączone z możliwością pracy z dowolnego miejsca w kraju powodują, że wielu świadomych pracowników wybiera właśnie Warmię. Przemawiają za nią również racjonalne ceny nieruchomości, znacznie odbiegające od wiodących lokalizacji w kraju, przy czym ich jakość i infrastruktura towarzysząca na krok nie odstępują prestiżowym osiedlom w Warszawie, Trójmieście czy na Śląsku.

 

Michał Oziębała, prezes zarządu spółki Adept Investment który swoje inwestycje na Warmii rozpoczął w roku 2018 potwierdza, że region od lat przechodzi kolosalną przemianę: Na Warmii rozwija się każdy obszar regionu. Inwestycje gospodarcze idą w parze z rozwojem infrastruktury rekreacyjnej i bazy noclegowej oraz budową dróg lokalnych i ekspresowych. Co krok widać efekty kolejnych działań władz lokalnych i prywatnych przedsiębiorców, przy czym region wciąż utrzymuje swój dziewiczy charakter, którym Warmia przewyższa inne części kraju. Niezliczone jeziora, malownicze lasy i doskonale rozwinięta infrastruktura wodna pozwalają spełnić marzenie o życiu w zdrowym i komfortowym miejscu. Regionalna kuchnia pełna jest ryb i lokalnych naturalnych składników a przez to  należy do najzdrowszych w kraju. Restauracje w Worytach stanowią destynację samą w sobie. Nasze inwestycje na Warmii rozpoczęliśmy w 2018. roku i po 4 latach ich prowadzenia doskonale poznaliśmy walory tej części Polski. Dlatego wciąż inwestujemy właśnie tutaj.

 

Nasze poprzednie projekty ulokowaliśmy w doskonałych miejscach, a wszystkie rozbudowaliśmy o prestiżowe dodatki i infrastrukturę towarzyszącą – mówi Michał Oziębała. Nasza najnowsza propozycja ulokowana jest w Worytach i nie tylko utrzymuje ten trend, ale jeszcze uzupełnia go o dodatkowe walory. Na osiedlu domów, które dostępne są w cenie 450 000 zł oddajemy do użytku prywatne korty tenisowe, basen, boisko do siatkówki plażowej i badmintona, minigolfa oraz plac zabaw. Właściciele domów będą mogli także skorzystać z usługi concierge, w ramach której zamówią m.in. odśnieżanie, koszenie trawy lub rozpalenie w kominku przed przyjazdem do domu.

 

Warmia to region, który pomimo znacznych zachęt inwestycyjnych swój złoty czas ma wciąż przed sobą. Tym bardziej, że nie ustępuje sąsiednim Mazurom pod względem walorów krajoznawczych i potęgi natury, a jest zdecydowanie niedowartościowany z poziomem cen i wysokością wynagrodzeń. Jest również znacznie bliżej od największych polskich miast, przez co dojazd do niego jest bardziej komfortowy.

 


Jezioro Giłwa

Warmia Residence wizualizacja

widok na jezioro

widok na jezioro

widok


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 29°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniu
Reklama