Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Inwestowanie w złoto dostępne dla każdego

Inwestycja w złoto to jeden z najpopularniejszych sposobów na zabezpieczenie oszczędności przed inflacją czy zawirowaniami gospodarczymi. Historycznie było popularną inwestycją w ciężkich czasach, gdy inwestorzy szukali mniej ryzykownych i bardziej sprawdzonych inwestycji. Złoto nie jest już częścią systemu monetarnego, nie stanowi oparcia dla żadnej waluty, ani nie ma powszechnego zastosowania w płatnościach. Dlatego jego „niezależność” pozwala zabezpieczyć kapitał w okresie turbulencji.
Inwestowanie w złoto dostępne dla każdego
gold

Nic zatem dziwnego, że w ostatnich latach ceny złota osiągały rekordowe poziomy. Po wybuchu pandemii w marcu 2020 roku, cena za uncję w ciągu 4 miesięcy poszybowała z poniżej półtora tysiąca do ponad 2 tysięcy dolarów. 27 lutego 2022 – zaledwie 3 dni po agresji zbrojnej Rosji na Ukrainę – cena znów wzrosła z niecałych 1.9 tys. do ponad 2 tysięcy.

Bezpośrednia inwestycja w złoto (i inne metale szlachetne), polegająca na zakupie sztabek, bywa z wielu powodów problematyczna. Kruszce dostępne są wyłącznie w specjalistycznych punktach, jak mennice bądź wyspecjalizowani jubilerzy. Złoto ma swoją wagę, a więc w przypadku zakupu większej ilości jego transport może być kłopotliwy. Należy również brać pod uwagę kwestię bezpieczeństwa – ze względu na swoją wartość oraz brak możliwości zidentyfikowania, sztabka złota będzie bardzo pożądanym przez złodzieja łupem. Możemy przechowywać zakupione przez siebie złoto w skarbcu, ale to wiąże się z dodatkowym kosztem przechowywania.

Dobrą alternatywą dla złota są instrumenty finansowe, takie jak ETF z ekspozycją na złoto lub inne metale szlachetne. Rozwiązanie to zachowuje wspomniane zalety inwestowania w kruszce, natomiast jego wady zostają wyeliminowane. Trzeba tutaj nadmienić, że obok ETF-ów opartych bezpośrednio na złocie, srebrze, platynie czy palladzie, dostępne są inwestycje w podmioty z branży, takie jak firmy wydobywcze, pośredniczące, transportowe, etc. 

Inwestowanie w złoto za pośrednictwem funduszy ETF ma też inne zalety. Dla wielu inwestorów, szczególnie początkujących, istotny jest próg wejścia, który w tym przypadku jest znacznie niższy niż w przypadku zakupu fizycznego złota. Zakup przy pomocy aplikacji mobilnej to zaledwie kilka kliknięć, a środki są bezpieczne, ponieważ fundusze tworzone są przez profesjonalne firmy inwestycyjne.

W WealthSeed inwestor ma do wyboru szereg ETF-ów znanych globalnych firm inwestycyjnych na złoto, na złoto i srebro lub akcje spółek wydobywczych. W ofercie znajdują się ETF takich firm jak BlackRock, Lyxor, VanEck, Wisdom Tree. Przy zakupie o odpowiednio dużej wartości zlecenie można złożyć bez opłat, 
w przypadku mniejszych transakcji opłata wynosi 2 EUR.

***

Po więcej informacji zapraszamy na: https://www.wealthseed.eu/zloto-fb/


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 23°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniuAutor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Świąteczne gotowanie na gazieAutor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza: Zestaw sosów bardzo ostrych – piekielne trio od Roleski
Reklama