Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Inwestowanie w złoto dostępne dla każdego

Inwestycja w złoto to jeden z najpopularniejszych sposobów na zabezpieczenie oszczędności przed inflacją czy zawirowaniami gospodarczymi. Historycznie było popularną inwestycją w ciężkich czasach, gdy inwestorzy szukali mniej ryzykownych i bardziej sprawdzonych inwestycji. Złoto nie jest już częścią systemu monetarnego, nie stanowi oparcia dla żadnej waluty, ani nie ma powszechnego zastosowania w płatnościach. Dlatego jego „niezależność” pozwala zabezpieczyć kapitał w okresie turbulencji.
Inwestowanie w złoto dostępne dla każdego
gold

Nic zatem dziwnego, że w ostatnich latach ceny złota osiągały rekordowe poziomy. Po wybuchu pandemii w marcu 2020 roku, cena za uncję w ciągu 4 miesięcy poszybowała z poniżej półtora tysiąca do ponad 2 tysięcy dolarów. 27 lutego 2022 – zaledwie 3 dni po agresji zbrojnej Rosji na Ukrainę – cena znów wzrosła z niecałych 1.9 tys. do ponad 2 tysięcy.

Bezpośrednia inwestycja w złoto (i inne metale szlachetne), polegająca na zakupie sztabek, bywa z wielu powodów problematyczna. Kruszce dostępne są wyłącznie w specjalistycznych punktach, jak mennice bądź wyspecjalizowani jubilerzy. Złoto ma swoją wagę, a więc w przypadku zakupu większej ilości jego transport może być kłopotliwy. Należy również brać pod uwagę kwestię bezpieczeństwa – ze względu na swoją wartość oraz brak możliwości zidentyfikowania, sztabka złota będzie bardzo pożądanym przez złodzieja łupem. Możemy przechowywać zakupione przez siebie złoto w skarbcu, ale to wiąże się z dodatkowym kosztem przechowywania.

Dobrą alternatywą dla złota są instrumenty finansowe, takie jak ETF z ekspozycją na złoto lub inne metale szlachetne. Rozwiązanie to zachowuje wspomniane zalety inwestowania w kruszce, natomiast jego wady zostają wyeliminowane. Trzeba tutaj nadmienić, że obok ETF-ów opartych bezpośrednio na złocie, srebrze, platynie czy palladzie, dostępne są inwestycje w podmioty z branży, takie jak firmy wydobywcze, pośredniczące, transportowe, etc. 

Inwestowanie w złoto za pośrednictwem funduszy ETF ma też inne zalety. Dla wielu inwestorów, szczególnie początkujących, istotny jest próg wejścia, który w tym przypadku jest znacznie niższy niż w przypadku zakupu fizycznego złota. Zakup przy pomocy aplikacji mobilnej to zaledwie kilka kliknięć, a środki są bezpieczne, ponieważ fundusze tworzone są przez profesjonalne firmy inwestycyjne.

W WealthSeed inwestor ma do wyboru szereg ETF-ów znanych globalnych firm inwestycyjnych na złoto, na złoto i srebro lub akcje spółek wydobywczych. W ofercie znajdują się ETF takich firm jak BlackRock, Lyxor, VanEck, Wisdom Tree. Przy zakupie o odpowiednio dużej wartości zlecenie można złożyć bez opłat, 
w przypadku mniejszych transakcji opłata wynosi 2 EUR.

***

Po więcej informacji zapraszamy na: https://www.wealthseed.eu/zloto-fb/


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 14°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1000 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklamaeko zywnosc
Komentarze
Autor komentarza: JCChTreść komentarza: A gdzie hydrolodzy? Ekosystem Odry to nie tylko biocenoza, ale również środowisko nieoźywione fizyczne i chemiczne. Nic nie wiemy o dynamice wód przy jej niskim stanie!!!Data dodania komentarza: 22.08.2022, 21:44Źródło komentarza: Zachodniopomorscy naukowcy: bez z nas rządzący sobie nie poradząAutor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?
Reklama