Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Konkurs dla młodych talentów - kończymy rok szkolny z nagrodami

Na początku czerwca zostały opublikowane wyniki oraz nagrody dodatkowe internetowych konkursów wiosennych "Fundacji Benefis" - "Digi-Form-Art of Culture Caravan" oraz "Star Bridge of the Islands Worldwide".
Konkurs dla młodych talentów - kończymy rok szkolny z nagrodami

W eliminacjach konkursowych wzięło udział 611 uczestników z 30 krajów: Armenia, Azerbejdżan, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Węgry, Włochy, Łotwa, Litwa, Malezja, Mołdawia, Polska, Portugalia, Słowenia, Republika Południowej Afryki, Trynidad i Tobago, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Ukraina, USA, Uzbekistan, Niemcy, Malta, Rumunia, Wenezuela, Kosowo, Nigeria i inne.

 

Nadesłane 417 zgłoszeń oceniało duże międzynarodowe jury pracujące zdalnie, przez Internet. Zaproszona przez organizatora komisja artystyczna składała się z zasłużonych działaczy kultury, pedagogów i instruktorów – osobowości doświadczonych w dziedzinach wokalu, muzyki instrumentalnej, choreografii, teatru, sztuk wizualnych oraz teatru mody. 

Jury oceniało dobór repertuaru, umiejętności wykonawców, artyzm, dobór strojów i rekwizytów, ogólny wyraz artystyczny. Ocena uczestników była indywidualna w zależności od wieku.

 

Tym razem konkurs "Star Bridge of the Islands Worldwide" był zorganizowany przez "Fundację Benefis" (wyspa Wolin) wspólnie z partnerem "Zena's Creative Dance Academy" z miasta Sangre Grande w Trynidadzie i Tobago (wyspa Trynidad). 

Niewątpliwie realizowane wspólnie międzynarodowe projekty edukacyjno-kulturalne odgrywają kluczową rolę we współpracy między instytucjami. Domy i centra kultury, studia tańca bądź wokalu wspólnie tworzą nowe metodologie, wypracowują wspólne rozwiązania oraz wymieniają się dobrymi praktykami. To prawdziwy transfer wiedzy i umiejętności niezbędnych do realizacji zadań wynikających z celów statutowych owych placówek kulturalno-oświatowych.

 

Po obejrzeniu nagrań specjalną decyzją Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Jury postanowiono przyznać Grand-Prix dla każdej nominacji osobno.

 

 

Konkurs "Digi-Form-Art" ("Karawana Kultury"):

 

GRAND-PRIX VOCAL, 16-19 y.o. (Junior IV)

Wiktoria Lubszczyk

Instruktor Alicja Pastuszka-Koczar

Towarzystwo BALLO, Polska, Żory

 

GRAND-PRIX VISUAL ARTS, 26+ y.o. (Senior II)

Marina Dobromyslova

Harmony Ballet and Music Centre, United Arab Emirates, Dubai

 

GRAND-PRIX FASHION THEATER, 26+ y.o. (Senior II)

Zespoły "Pasjonata", "Złoty Wiek", ''Orły 60 Plus", Kabaret "Senior+Rita"

Instruktor Krystyna Żak

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Drezdenko, Polska, Drezdenko

 

GRAND-PRIX PIANO, 10-12 y.o. (Junior II)

Eteea Emilia Ilica

Pedagog Alina Viliga

Colegiul de Arte "Sabin Dragoi", Romania, Arad

 

GRAND-PRIX MUSIC, 13-15 y.o. (Junior III)

Abdukhokimov Bunyodbek

Pedagog Belyakov Konstantin, Akompaniator Mukhammedova Maryam

RSMSh im. R. Gliera, Uzbekistan, Taszkent

 

GRAND-PRIX DANCE, 10-12 y.o. (Junior II)

Gaja Zawada

Instruktor Dominika Cybulska-Musz

D WAY OF LIFE, Polska, Tychy

 

 

Konkurs "Star Bridge" ("Wyspy Cały Świat"):

 

GRAND-PRIX VOCAL, 13-15 y.o. (Junior III)

Lara Carić

Instruktor Andrea Radjenović

Croatia, Zagreb

 

GRAND-PRIX VISUAL ARTS, 7 - 9 y.o. (Junior I)

Paris Andreou Hadjipavlou

Cyprus, Nicosia

 

GRAND-PRIX DRAMA, 13-15 y.o. (Junior III)

Eleonora Eliades

Instruktor Niovi Spyridaki

Character Acting Studio, Cyprus, Limassol

 

GRAND-PRIX MUSIC, 13-15 y.o. (Junior III)

Zespół KADAMAFIA

Polska, Koszalin

 

 

 

Oprócz dyplomów i podziękowań zespoły i soliści otrzymali dodatkowe nagrody od współorganizatorów, partnerów i sponsorów projektów artystycznych "Karawana Kultury""Wyspy Cały Świat". Najlepsi otrzymali specjalne certyfikaty i zaproszenia do nieodpłatnego bądź ulgowego udziału w konkursach międzynarodowych w Nowej Zelandii, Francji, we Włoszech, Rumunii, Estonii, Izraelu, Polsce. 

 

"Fundacja Benefis" dziękuje jurorom, partnerom, współorganizatorom i patronom za pomoc i wsparcie wiosennej edycji konkursów "Digi-Form-Art of Culture Caravan" oraz "Star Bridge of the Islands Worldwide".

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i zachęcamy do dalszej aktywności twórczej oraz udziału w konkursach edycji letniej.

 

Fundacja Benefis, Wolin

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniuAutor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Świąteczne gotowanie na gazieAutor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza: Zestaw sosów bardzo ostrych – piekielne trio od Roleski
Reklama