Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dlaczego przebywanie na świeżym powietrzu jest tak ważne?

Nieco ponad połowa (51%) pracujących Polaków na pracę przeznacza 8 godzin dziennie. Aż 30% osób czynnych zawodowo deklaruje, że pracuje ponad etatowe 40 godzin tygodniowo. Pracujemy prawie najwięcej w Unii Europejskiej, wyprzedzają nas tylko Grecy. W społeczeństwie widoczne jest przemęczenie i sfrustrowanie wywołane brakiem wolnego czasu. A może problemem jest to, w jaki sposób go spędzamy? Co można zrobić, aby zmaksymalizować korzyści z tego, jak wypoczywamy, a przy tym jeszcze poprawić naszą produktywność i w dłuższej perspektywie – zredukować czas poświęcany na obowiązki zawodowe?
Dlaczego przebywanie na świeżym powietrzu jest tak ważne?

 

Sposób spędzania wolnego czasu a nasze samopoczucie.

Jak się okazuje, sposób spędzania wolnego czasu ma ogromny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na nasze zdrowie, kondycję, koncentrację, a nawet budowanie własnej wartości. - Polskie społeczeństwo zbyt dużo czasu przebywa w zamkniętych pomieszczeniach. Jak wygląda nasz przeciętny dzień? Praca, a później najczęściej wieczór spędzony przed TV, bo czujemy się zmęczeni. Ale to właśnie ta nasza bierność powoduje, że koło się zamyka. Zniechęcenie rośnie, zapał do nowych wyzwań maleje. Pojawiają się niechciane emocje związane z nadmiernym myśleniem, tzw. ruminacją. Zbawiennym rozwiązaniem okazuje się często wyjście z czterech ścian i przebywanie na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna, nawet tak umiarkowana jak spacer, bardzo pozytywnie wpływa na nasz organizm i umysł. Badania potwierdzają to, co wydaje się przecież oczywiste - kontakt  z naturą obniża poziom naszego stresu (spadek ilości tzw. hormonów stresu w naszym organizmie. Sam kontakt z naturą działa wyciszająco – zwraca uwagę psycholog Marcin Nowacki. Zatem zalety z przebywania na świeżym powietrzu są niekwestionowane. 

Co zrobić, by więcej czasu przebywać na świeżym powietrzu?

Często największą przeszkodą jest błędne myślenie. Ograniczamy się, uważając, że wiele z codziennych obowiązków czy aktywności jesteśmy w stanie wykonać tylko w czterech ścianach, z dostępem do niezbędnych urządzeń i sprzętów domowych. Ale z odpowiednim podejściem można góry przenosić. Ułatwiają to producenci nowoczesnych rozwiązań, takich jak przenośne stacje zasilania EcoFlow. –  Posiadanie mobilnej stacji, to kompleksowe rozwiązanie wszelkich problemów związanych z zapotrzebowaniem na prąd poza domem – deklaruje Paweł Tomiczek z EcoFlow. – Można do niej podłączyć jakiekolwiek urządzenie, które chcemy zasilić - lodówkę, laptop, telefon czy maszynkę do popcornu – wylicza.

 

Obiad dla rodziny? Zrób grill w plenerze, będzie szybciej i bez zmywania naczyń. Odrabianie lekcji z dziećmi można przenieść do ogrodu, nawet jeśli pracują na laptopach. Uwielbiasz oglądać filmy? Zorganizuj dla rodziny i przyjaciół kino pod chmurką. Wyjście do restauracji zamień na piknik. Pracujesz zdalnie? Pracuj w ogrodzie lub na balkonie. Proste, prawda? A z przenośnym źródłem zasilania jeszcze prostsze!

 

Udogodnienia na wyciągnięcie ręki

Przenośne stacje zasilania mogą być katalizatorem naszych zmian. Zaopatrzeni w taki sprzęt możemy śmiało szukać nowych aktywności i spędzać na świeżym powietrzu jeszcze więcej czasu. Urządzenia doskonale sprawdzą się m.in. na campingu czy podczas pieszych górskich wędrówek. Wszędzie tam, gdzie mogą wystąpić ograniczenia z dostępem do zasilania, stacja doładuje aparat, kamerę czy telefon.  - Jeśli wybierzemy najbardziej kompaktowe z dostępnych urządzeń, czyli River Mini, jesteśmy w stanie naładować jednocześnie telefon i kamerę, zasilić laptop, radio czy oświetlenie, a to dzięki wbudowanym ośmiu portom zasilającym. Moc znamionowa stacji wynosi 300W, a dzięki zastosowaniu technologii x-Boost, pozwala zasilić urządzenia o mocy do 600W – zdradza nasz ekspert. Dodatkowo, korzystając ze słonecznej pogody, można w ekologiczny sposób naładować stację, podłączając do niej panele fotowoltaiczne. Czas ładowania za pomocą paneli fotowoltaicznych, wynosi 3 godziny do osiągnięcia 100% mocy urządzenia. – dodaje Tomiczek. Dzięki kompaktowym wymiarom i niewielkiej wadze, stację bez problemu zmieścimy w torbie czy plecaku i zabierzemy wszędzie tam, gdzie będzie nam potrzebna. 

Nie możesz wyrwać się z domu, bo zawsze jest coś do zrobienia? Może się okazać, że wiele z tych czynności da się wykonać na świeżym powietrzu. Odkrywajmy świat i czerpmy z niego energię.  Marka EcoFlow zachęca - „Żyj pełną MOCą”! Szukajmy więc nowych aktywności i sposobów na zmaksymalizowanie czasu, który spędzamy na świeżym powietrzu. Pobudźmy naszą kreatywność z korzyścią dla zdrowia i lepszego samopoczucia, a na wymierne efekty nie trzeba będzie długo czekać.

 

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 23°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniuAutor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Świąteczne gotowanie na gazieAutor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza: Zestaw sosów bardzo ostrych – piekielne trio od Roleski
Reklama