Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

ZPSB - wizyta studyjna w ZAZ Goleniów

W piątek 13 maja odbyła się studyjna wizyta w Zakładzie Aktywizacji Zawodowej w Goleniowie. Gryficki Wydział ZPSB jest w trakcie finalizacji starań o uzyskanie uprawnień do prowadzenia studiów II stopnia na kierunku Polityka Społeczna stąd zainteresowanie żywą współpracą z dyrektorem ZAZ Karolem Lamentem.
ZPSB - wizyta studyjna w ZAZ Goleniów

Idea wsparcia osób niepełnosprawnych, przygotowanie czy wręcz realizacja aktywności zawodowej jest realizowana w ZAZ na bardzo wysokim poziomie i warto z takich inspiracji korzystać – mówi dr Agnieszka Jankowska Prodziekan Wydziału w Gryficach – organizator wizyty studyjnej.

Wśród uczestników wizyty w ZAZ znaleźli się reprezentanci studentów oraz kadry ZPSB ale też z zaproszenia do udziału w wizycie skorzystali przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenie na rzecz osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z Koła w Gryficach którzy mieli okazję zapoznania się z rozwiązaniami realizowanymi przez inne podobne w sferze działania podmioty.

Dla naszej uczelni – mówi Agnieszka Jankowska – taki podmiot jest cenny wizualizacją efektywnej realizacji polityki społecznej przez samorząd. ZAZ jest samorządowym zakładem budżetowym i jest doskonałym przykładem tego jak samorząd może w efektywny i racjonalny sposób wydatkować a nawet też i zarabiać – nie poprzez rozdawanie środków, ale stworzenie możliwości pracy i samorealizacji osób niepełnosprawnych.

Przedmiotem działalności Zakładu jest realizacja zadań własnych Gminy w zakresie rehabilitacji osób niepełnosprawnych poprzez zatrudnienie osób niepełnosprawnych zaliczonych do znacznego i umiarkowanego stopnia niepełnosprawności.

Zakład Aktywności Zawodowej w Goleniowie to miejsce, dzięki któremu praca osób niepełnosprawnych, ich wykształcenie i starania mają szansę zostać zauważone, docenione i odpowiednio wynagrodzone. Przedsiębiorcy, korzystający z usług zakładu, przyczyniają się tym samym do postrzegania pracownika z niepełnosprawnością jako osoby odpowiedzialnej, kompetentnej, zaangażowanej i potrzebnej na rynku pracy.

Dla nas, zarówno dla studentów pedagogiki jak i ekonomii pokazanie ciekawych rozwiązań nie tylko edukacyjno-wychowawczych, ale też biznesowych – co jest doskonale zrealizowanym przedsięwzięciem łączącym te dwie sfery działania – mówi dr Agnieszka Jankowska.

Po zakładzie naszą delegację oprowadził dyrektor Karol Lament demonstrując organizację procesów produkcyjnych, formułę konkurencyjności ekonomicznej zakładu wobec innych podmiotów gospodarczych, sposoby realizacji zadań zarówno produkcyjnych jak i związanych z rehabilitacją niepełnosprawnych pracowników. Okazuje się, że jest wiele prac które osoby z niepełnosprawnością mogą wykonywać zupełnie samodzielnie i jednocześnie bardzo sumiennie i efektywnie.

Wachlarz oferty usługowo – produkcyjnej oferowanej przez ZAZ jest bardzo szeroki, to nie tylko stosunkowo proste prace manualne ale też usługi gastronomiczne, kateringowe z dowozem posiłków do klienta, to usługi pralnicze, sprzątanie pomieszczeń biurowych a nawet myjnia samochodowa i usługi poligraficzne. Atutem zakładu jest duża elastyczność możliwość błyskawicznego przestawienia się na realizację nowych przedsięwzięć i rodzajów produkcji.

Wypracowane przez zakład „nadwyżki” finansowe służą często realizacji marzeń niepełnosprawnych pracowników zakładu – to m.in. wyprawa na Mont Blanc, skoki ze spadochronem czy nurkowanie.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć:Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniuAutor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Świąteczne gotowanie na gazieAutor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza: Zestaw sosów bardzo ostrych – piekielne trio od Roleski
Reklama