Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

DPS w Gryficach – prokuratura umorzyła postępowanie

Mniej więcej rok temu Gryfice obiegły informacje o braku opieki i wielkich nieprawidłowościach w Gryfickim Domu Pomocy Społecznej zarzucano, że pracownicy wulgarnie się do mieszkańców odzywają, krzyczą, szarpią, a nawet wyrywają zęby kombinerkami.
DPS w Gryficach – prokuratura umorzyła postępowanie

Część pracowników DPS oraz dyrekcja poczuła się oburzona i dotknięta tymi doniesieniami, traktując je jako pomówienia. Sprawa była na tyle bulwersująca, że trafiła do wojewody. Wojewoda zaalarmowany takim stanem rzeczy wszczął kontrolę i powiadomił prokuraturę.

W postępowaniu przygotowawczym prokurator przesłuchał wiele osób - mieszkańców placówki i ich rodziny, pracowników w tym Panią Renatę B. która jako psycholog, miała bezpośredni kontakt zarówno z pensjonariuszami jak i personelem DPS.

W dniu 29 kwietnia 2022 roku Prokuratura Rejonowa w Gryficach wydała postanowienie o umorzeniu postępowania po dokonaniu oceny materiału dowodowego, gdyż zachowania pracowników Domu Pomocy Społecznej w Gryficach nie wyczerpały znamion przestępstwa z art. 207§1a kk i art. 189§1 kk.”

W wyniku prowadzonego postępowania nie potwierdziły się zarzuty stawiane przez inicjatorów, których zeznania okazały się niespójne i kolidują z treścią zebranego materiału dowodowego. 

Wynika z tego, że pracownicy DPS w Gryficach mogą poczuć ulgę z odzyskania dobrego imienia i poczucia godności.

Sprawa się wyjaśniła, krzywdzenia mieszkańców DPS nie było, nie było więc przestępstwa - ale jakiś żal pozostaje.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 20°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Autor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Autor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Autor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza:
Reklama