Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

System wykańczania ścian Baumit Ionit nagrodzony statuetką TopBuilder 2022

Już po raz czternasty miesięcznik "Builder" wyróżnił najbardziej innowacyjne rozwiązania stosowane w budownictwie. Jedna z prestiżowych statuetek powędrowała w tym roku do firmy Baumit za system pokrycia ścian Baumit Ionit, oczyszczający powietrze dzięki generowaniu zdrowych jonów we wnętrzach. Nagrody przyznano podczas Gali TopBuilder 2022, która odbyła się 20 kwietnia w Warszawie.
System wykańczania ścian Baumit Ionit nagrodzony statuetką TopBuilder 2022

Statuetka TopBuilder to jedna z najbardziej cenionych nagród na polskim rynku budowlanym, przyznawana corocznie najlepszym innowacyjnym produktom, usługom i rozwiązaniom oraz realizacjom, a także produktom IT, wykorzystywanym w architekturze i budownictwie. 

 

Tegoroczna edycja była czternastą odsłoną tego projektu. 20 kwietnia w gmachu Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się uroczysta Gala TopBuilder 2022, podczas której zaprezentowano laureatów. Jednym z wyróżnień odznaczono system Baumit Ionit, w którego skład wchodzą farba wewnętrzna IonitColor oraz masy szpachlowe IonitFino i IonitFinish. Co go wyróżnia? 

 

To jedyny na polskim rynku system wykończenia ścian wewnętrznych, który aktywnie wytwarza zdrowe jony, eliminując znaczną część aerozoli mogących przenosić szkodliwe wirusy, a także pyłków czy drobinek kurzu. Reguluje przy tym wilgotność w pomieszczeniach, utrzymując ją na optymalnym dla zdrowia poziomie. Działanie systemu zostało potwierdzone przez niezależne, renomowane jednostki naukowo-badawcze. Powietrze we wnętrzach staje się czystsze, a jego jakość jest porównywalna do tej, której doświadczamy na łonie natury, co przekłada się na łatwiejsze oddychanie, lepsze samopoczucie, lepszą koncentrację czy zdrowszy sen, a także mniejsze ryzyko infekcji czy wystąpienia reakcji alergicznych. 

 

Dla producenta materiałów budowlanych z Wrocławia to już drugie prestiżowe wyróżnienie w tym roku. Niedawno Baumit świętował otrzymanie tytułu Dobra Marka 2022. 

 

Każde przyznane nam wyróżnienie bardzo nas cieszy i napawa dumą, bo stanowi uhonorowanie wkładu firmy i jej pracowników w rozwój polskiej branży budowlanej. To znak, że nasze produkty oraz działania są dostrzegane i doceniane, a także potwierdzenie, że nasza praca jest ważna i ma sens – mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu w firmie Baumit i dodaje: – Nagroda TopBuilder 2022 dla systemu Baumit Ionit cieszy nas podwójnie, bo dotyczy zagadnienia szczególnie dla nas ważnego – zdrowego mieszkalnictwa, które promujemy od lat, podkreślając za każdym razem znaczenie jakości powietrza w pomieszczeniach. Dbanie o nią z systemem Baumit Ionit jest znacznie łatwiejsze. Umożliwia on bowiem wykorzystanie ścian i sufitów jako skutecznego narzędzia w walce o czyste powietrze w pomieszczeniach. Takiego, które działa bez przerwy, nie wymagając zasilania, napraw czy innych dodatkowych inwestycji.

 

Więcej informacji o nagrodzonym systemie wykończenia ścian wewnętrznych można znaleźć na stronie internetowej www.baumit.com.

 

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

www.instagram.com/baumit.polska

 

Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 25 krajach Europy. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.

 

Fot. BaumitOceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 22°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Autor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Autor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Autor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza:
Reklama