Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

Pół miliona złotych na szkolne Eko-Pracownie

Interaktywne tablice, sprzęt laboratoryjny, audio-video i komputerowy, a także remont i meble – wszystko, co pozwoli stworzyć w szkołach nowoczesne sale naukowe można sfinansować w ramach programu Eko-Pracownia. Nabór wniosków potrwa do końca maja. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na nowe miejsca dla uczniów i nauczycieli przeznaczy pół miliona złotych.
Pół miliona złotych na szkolne Eko-Pracownie

- Dzięki programowi chcemy stworzyć w szkołach na Pomorzu Zachodnim nowoczesne sale, w których dzieci i młodzież – w atrakcyjny i przystępny sposób – będą poznawać skomplikowany, ale także intrygujący świat przyrody. Te miejsca edukacji ekologicznej mają być nie tylko doskonale wyposażone, ale również zafascynować uczniów nauką, szczególnie dotyczącą środowiska i ochrony przyrody – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

 

Nowy program Funduszu jest adresowany do szkół podstawowychśrednich z województwa zachodniopomorskiego, które mogą otrzymać dofinansowanie między innymi na modernizację i doposażenie pracowni edukacyjnych w sprzęt i materiały do edukacji ekologicznej, zakup pomocy naukowych przydatnych na lekcjach przyrody, biologii, geografii, chemii i fizyki (np. zestawów pomiarowych, odczynników, gier, filmów, czasopism i książek); wyposażenia, w tym komputerów i mebli, pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, a także prace remontowe: m.in. modernizację oświetlenia oraz instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej.

 

Fundusz na nowe eko-pracownie zarezerwował w tym roku 0,5 mln zł. Dotacja to maksymalnie 50 tys. złotych (do 90% kosztów), a minimalna wartość inwestycji wynosi 10 tys. zł. Dofinansowanie może być udzielone na nowe przedsięwzięcia, których realizacja nie zakończyła się przed dniem złożenia wniosku. Pracownie powstaną do końca listopada 2022 roku. 

 

Wnioski w Biurach w Szczecinie (ul. Solskiego 3) i Koszalinie (ul. Zwycięstwa 111) można składać do 31 maja 2022 r. lub do wyczerpania puli środków. Do dokumentów należy dołączyć: program działań edukacyjnych, wizualizację eko-pracowni, zdjęcia przedstawiające aktualny stan pomieszczenia, w którym znajdzie się nowa sala, a także kosztorys. Szczegółowe informacje, w tym wzór wniosku i wykaz kosztów można znaleźć na stronie Funduszu w zakładce: Konkursy i nabory wniosków: https://wfos.szczecin.pl/konkursy-i-nabory-wnioskow/

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 20°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Autor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Autor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Autor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza:
Reklama