Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

Piąta edycja programu Mały Strażak

Ubrania, hełmy, węże, motopompy, agregaty, pilarki, namioty pneumatyczne i inny sprzęt, niezbędny podczas akcji ratowania zdrowia i życia trafi do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa zachodniopomorskiego w ramach 5. edycji Programu Mały Strażak. Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie – Marek Subocz – w obecności Małgorzaty Golińskiej – Sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Marka Gróbarczyka – Sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Czesława Hoca, Artura Szałabawki i Michała Jacha – Posłów na Sejm RP, a także Joanny Grab – Zastępcy Prezesa Zarządu - poinformował o rozpoczęciu naboru wniosków dla OSP.
Piąta edycja programu Mały Strażak

– Możliwość wspierania Strażaków-Ochotników w codziennej, niełatwej służbie to dla Funduszu honor i duma. Druhowie, którzy z narażeniem zdrowia i życia służą mieszkańcom i środowisku, potrzebują nowoczesnego i niezawodnego sprzętu. Wsparcie z Funduszu to dowód na to, że działalność Ochotniczych Straży Pożarnych jest szanowana i doceniana – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w tegorocznym naborze umożliwia Ochotniczym Strażom Pożarnym uzyskanie dotacji w wysokości do 90% kosztów zakupu sprzętu i wyposażenia. Maksymalna kwota wsparcia dla jednej jednostki to 25 tysięcy złotych. Budżet Programu to 1,7 mln zł, z czego 1,5 mln zł to środki udostępnione przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a 0,2 mln zł – pochodzące z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

 

Wnioski o dofinansowanie do 17.06.2022 r. mogą składać jednostki, znajdujące się na „Liście OSP rekomendowanych przez KWP PSP w Szczecinie do dofinansowania w 2022 roku”. W ramach poprzednich czterech edycji Programu Mały Strażak dofinansowanie w wysokości niemal 3,3 mln zł trafiło do 146 jednostek. Szczegóły na temat 5. edycji można znaleźć pod adresem: https://wfos.szczecin.pl/konkursy-i-nabory-wnioskow/program-maly-strazak/

 

WFOŚiGW w Szczecinie we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspiera także Ochotnicze Straże Pożarne w zakupie wozów ratowniczo-gaśniczych w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych, realizowanego w ramach porozumienia między Ministerstwem Klimatu i Środowiska, a Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Fundusz dofinansowuje także wymianę źródeł ciepła, termomodernizację i montaż instalacji odnawialnych źródeł energii w budynkach OSP w ramach programu Remiza.

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 20°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Autor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Autor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Autor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza:
Reklama