Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

5 maja w Polsce Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

5 maja w Polsce Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Ludzkie życie samo w sobie jest wartością nadrzędną, a naturalnym prawem człowieka jest godność.

To ona znajduje swoje odbicie w naszej codziennej postawie za sprawą wzajemnego szacunku, poczucia własnej wartości czy też prawa do wolności. 

Świętem sytuującym godność człowieka w centrum jest obchodzony 5 maja w Polsce Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dla naszego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gryficach jest to dzień wyjątkowy. To właśnie tego dnia idąc w kolorowym korowodzie ulicami miasta celebrujemy swoją obecność co jest źródłem refleksji i pochylenia się nad problemem niepełnosprawności dla odbiorców tego wydarzenia.

Drogą do zmiany postrzegania wizerunku osoby niepełnosprawnej, które obecnie obserwujemy było docieranie do świadomości społeczeństwa w którym koegzystujemy. Form i sposobów z których korzystamy aby zaakcentować swoje jestestwo jest cała gama ale to podczas uroczystych i niezobowiązujących nikogo do obecności obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną towarzyszą nam osoby reprezentujące lokalne społeczeństwo. Na trasie pochodu stawiamy wspólne kroki z każdym pokoleniem czyniąc ten czas świętem całego miasta, a już najpiękniejszą wizytówką godności jest autentyczna radość płynąca z faktu bycia razem. Odwołując się do języka literackiego wiemy, że serce człowieka to najżyźniejszy grunt jaki możemy sobie wyobrazić. To w tym miejscu zasiane ziarna akceptacji, empatii, tolerancji, szacunku i życzliwości rodzą zawsze dobre plony. 

Zagłębiając się w pojęcie godności odnajdziemy istotę człowieczeństwa, siłę napędzającą każde działanie, dar w swej wartości bezcenny - życie, bez względu na to kim jesteśmy.

 

 

Serdecznie dziękujemy za udział w obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przedstawicielom gryfickich władz samorządowych, zaprzyjaźnionych instytucji publicznych i placówek, dzieciom, młodzieży i ich opiekunom z gryfickich szkół i przedszkoli oraz mediom.

Szczególnie gorąco dziękujemy Gryfickiej Orkiestrze Dętej Red Swing Low za poprowadzenie korowodu ulicami miasta oraz gryfickiej policji za czuwanie nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników przemarszu.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 20°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Autor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Autor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Autor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza:
Reklama