Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

„Pieśń Bielika” - nowy film Piotra Bińka

„Pieśń Bielika” - nowy film Piotra Bińka, to poetycka impresja o poszukiwaniu dzikiej natury w człowieku. Obraz do muzyki szczecińskiego kompozytora Pawła Kornicza powstał przy wsparciu Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film. Premiera i spotkanie z twórcami, m.in. znanym aktorem Lechem Dyblikiem, już 12 maja.
„Pieśń Bielika” - nowy film Piotra Bińka

Premiera „Pieśni Bielika” odbędzie się w kinie Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach w czwartek 12 maja o godz. 19. Wstęp wolny.

 

W województwie zachodniopomorskim powstają nie tylko dokumenty, reportaże i pełnometrażowe filmy fabularne. Dzięki Zachodniopomorskiemu Funduszowi Filmowemu Pomerania Film na dużym ekranie widzowie obejrzeć mogą także ambitne produkcje artystyczne, wybiegające poza tradycyjne formy filmowe. Nowy film w reżyserii Piotra Bińka to poetycka impresja, w której autorzy dokonali swego rodzaju odwrócenia tradycyjnej koncepcji postrzegania orła jako symbolu „ludzkich” cech - męstwa, odwagi, wierności czy władczości. Autorzy, a przede wszystkim aktorzy, odkrywają w człowieku zwierzęcą drapieżność, dzikość, instynkt, a także popęd i seksualność. Wyrazem artystycznym jest tu przede wszystkim taniec.

 

Z impresją muzyczną Piotr Biniek zmierzył się po raz drugi. Jego debiutancki „Świdwie Sanctus” cieszył się uznaniem publiczności i krytyków, zdobył m. in. pierwsze miejsce na międzynarodowym Szczecin Film Festival, został także zakwalifikowany do prestiżowego Mediterranean Film Festival w Cannes.

 

W „Pieśni Bielika” szczególną rolę gra przyroda Pomorza Zachodniego. Zdjęcia wykonane były m. in. w Krzywym Lesie, Puszczy Bukowej oraz na rozlewiskach Doliny Dolnej Odry. Na jej tle występuje ok. 50 aktorów. Co ważne, są to osoby zaangażowane we wcześniejszy projekt muzyczny poświęcony bielikowi. W naturalnych plenerach widzowie zobaczyć mogą członków Orkiestry Perkusyjnej Gamelan Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, która działa przy kole w Szczecinie, a także chórzystów: Deutsch-Polnischer Chor Horyzont, zespołu wokalnego Tam i Owo, Szczecińskiego Chóru Kameralnego oraz Bractwa Śpiewaczego z Tanowa. Autorem zdjęć jest Bartosz Jurgiewicz, a animacji - artystka młodego pokolenia Sylwia Pietrucha.

 

Po raz kolejny zagrał u Bińka znany m.in. z produkcji Smarzowskiego Lech Dyblik, który również będzie obecny na premierze i spotkaniu z widzami 12 maja w polickim MOK. Spotkanie z twórcami poprowadzi Krzysztof Spór, dziennikarz filmowy i koordynator programu filmowego w Kinie Zamek w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 20°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Autor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Autor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Autor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza:
Reklama