Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

Krajowa Administracja Skarbowa pomaga Ukraińcom

Krajowa Administracja Skarbowa pomaga Ukraińcom
Pomoc KAS dla Ukrainy
  • Od wybuchu wojny w Ukrainie Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wspiera ukraińskich uchodźców, którzy szukają schronienia w Polsce. 
  • KAS zapewnia sprawną obsługę na przejściach granicznych, udziela informacji, wspiera pomoc humanitarną dla obywateli Ukrainy oraz organizuje zbiórki wśród swoich pracowników i funkcjonariuszy.
  • Dotychczas KAS ekspresowo odprawiła ponad 15 tys. konwojów z pomocą humanitarną.

 

Ministerstwo Finansów uruchomiło  nową usługę skierowaną do przedsiębiorców zaangażowanych w międzynarodowy przewóz towarów przez polskie przejścia graniczne na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej - Sprawdź status odprawy granicznej pojazdu (SOG). Usługa dostępna jest na  Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych) (PUESC) 

Usługa skierowana jest do przedsiębiorców, którzy:

  • wykonują lub korzystają z międzynarodowego przewozu towarów,
  • dokonują odpraw granicznych związanych z przewozem towarów,
  • chcą uzyskać informacje o bieżącym statusie odprawy granicznej swojego pojazdu.

Dzięki nowej możliwości przedsiębiorcy uzyskają bieżące informacje o statusie odpraw twoich pojazdów na poszczególnych przejściach granicznych. Dane te mogą sprawdzać od momentu wjazdu pojazdu na teren przejścia do jego opuszczenia. 

Usługa jest przeznaczona dla przewozów w ruchu lądowym obsługiwanych na przejściach granicznych na pasach ruchu typu TIR. 

Usługa jest dostępna dla drogowego ruchu towarowego:

  • przez całą dobę,
  • 7 dni w tygodniu,
  • Bezpłatna,
  • w kilku wersjach językowych.

Głównym założeniem i celem wskazanej usługi jest pozyskiwanie informacji  o bieżącym statusie obsługi odprawy środka transportu wykonywanej na terenie przejścia granicznego przez Służbę Celno-Skarbową. Jej odbiorcami mogą być zarówno firmy transportowe wykonujące przewóz towaru przez granicę, jak również podmioty zaangażowane w proces obsługi przewozu (firmy spedycyjne, logistyczne, agencje celne).

Skorzystanie z usługi jest dobrowolne, ale pozyskane dzięki niej informacje mogą korzystnie wpływać na planowanie i realizację międzynarodowego przewozu towarów i wspierać procesy logistyczne i zarządcze w przedsiębiorstwie.

Zapoznaj się z filmem Jak sprawdzić status odprawy granicznej pojazdu?  zamieszczonym w serwisie YouTube.


Pomoc KAS dla Ukrainy

Pomoc KAS dla Ukrainy

Pomoc KAS dla Ukrainy

Pomoc KAS dla Ukrainy

Koszalin i Kołobrzeg

Koszalin i Kołobrzeg

US Kamień Pom.

US Stargard

US Białogard


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 20°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Autor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Autor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Autor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza:
Reklama