Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

Biuro z mieszkaniem dla pracowników IT z Ukrainy

Jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm IT w Gdańsku wynajęła cały budynek, aby pomóc relokowanym obywatelom Ukrainy. Prowadzi również rekrutację na 100 stanowisk, które również mogą objąć osoby zza wschodniej granicy.
Biuro z mieszkaniem dla pracowników IT z Ukrainy

Softserve to firma, która swoją obecność w Polsce datuje na 2014 rok, jednak na Pomorzu pojawiła się dopiero w październiku 2021 roku, otwierając niewielkie biuro w coworkingowej przestrzeni O4. Obecnie powiększyła swoją powierzchnię najmu o 1400 % przenosząc się do najbardziej prestiżowego budynku w Polsce Północnej - Olivii Star. Równocześnie warto podkreślić, że gdańskie biuro to obecnie już 7 lokalne biuro firmy w Polsce. Pozostałe oddziały znajdują się w Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Gliwicach, Białymstoku oraz Krakowie.

 

Powiększenie przestrzeni związane jest z nowymi kontraktami, jakie firma pozyskała w ostatnich miesiącach. Rekrutowani pracownicy będą pracować dla największego i najnowocześniejszego banku w Singapurze, który w ostatnich latach uzyskał liczne nagrody, m.in. tytuły najlepszego banku w Singapurze i Azji w 2021 roku wg Global Finance czy Euromoney. Jak tłumaczy Sebastian Drzewiecki, Poland Country Manager w SoftServe za rozwojem działalności firmy w Gdańsku stoją przewagi konkurencyjne, które pomagają we wzroście firmy: Ważną motywacją przy wyborze Gdańska na nasz kolejny hub biznesowo-rekrutacyjny był dostęp do najlepszych talentów na rynku, dobrze rozwinięta sieć uczelni wyższych, a także doskonałe położenie geograficzne.

 

Walory Trójmiasta doceniają już pracownicy firmy: To wspaniałe miejsce do pracy! - ocenia Anastasiia Smolina, Intermediate Office Infrastructure Specialist w SoftServe. Z najwyższego piętra roztaczają się panoramiczne widoki na morze. A do tego piękny ogród, w którym można się zainspirować i zrelaksować nawet podczas przerwy na lunch. Pamiętam, jak Sebastian Drzewiecki przedstawił naszemu zespołowi biuro, a ja powiedziałam: „Jeśli wybierzemy lokalizację naszego biura w Olivia Star, jestem gotowa do przeprowadzki do Gdańska!" – No i proszę, już tu jestem!

 

Tak dynamiczny rozwój nie odbywa się bez zaangażowania społecznego firmy. SoftServe wynajął cały budynek na gdańskiej Zaspie, do którego relokuje część swoich pracowników i ich rodziny z objętej wojną Ukrainy. Co ciekawe, budynek ten powstał przy współudziale wielokrotnie nagradzanego zespołu projektowego Design Anatomy, który jest także odpowiedzialny za aranżowanie przestrzeni w Olivia Centre – tak biurowych, jak i Olivia Garden czy tarasu widokowego na 32. piętrze budynku. Możliwość najmu powierzchni biurowej wraz z mieszkaniami okazała się kluczowa dla rozwoju firmy w tak trudnym czasie, jak wojna na Ukrainie. W ramach świadczonej pomocy firma oferuje nie tylko miejsca do pobytu w Polsce, ale także kompleksową pomoc w procesie relokacji oraz wsparcie prawne, finansowe i logistyczne. Ludzie to największa wartość naszej firmy – mówi Sebastian Drzewiecki. Jako największy oferowany benefit SoftServe wskazuje możliwość pracy z wykorzystaniem najnowszych technologii, w ciekawych i wymagających projektach. Do tego bardzo transparentne ścieżki kariery i specjalny program wspierający awanse zawodowe, możliwość zmiany projektu czy roli, własny uniwersytet i liczne projekty edukacyjne oraz wyjątkową, niekorporacyjną atmosferę – dodaje Sebastian Drzewiecki.

 

SoftServe to firma założona w 1993 roku przez studentów Politechniki Lwowskiej. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia niemal 13 tys. osób na całym świecie (Europa, Stany Zjednoczone, Ameryka Południowa), a SoftServe Poland stanowi odrębny podmiot z własnymi klientami, finansami i infrastrukturą.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 17°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Autor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Autor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Autor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza:
Reklama