Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

Noc Muzeów na Zamku w Szczecinie. Za darmo na wystawy i Wieżę Dzwonów

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie włącza się w obchody 16. Europejskiej Nocy Muzeów. Już w najbliższą sobotę, 14 maja, zaprasza m.in. na bezpłatne zwiedzanie zamkowych wystaw i naszej Wieży Dzwonów.
Noc Muzeów na Zamku w Szczecinie. Za darmo na wystawy i Wieżę Dzwonów

Tegoroczna wizyta w Zamku podczas Nocy Muzeów odbędzie się pod hasłem Podróż do przeszłości. Zwiedzający przeniosą się w świat dawnego Pomorza z najsłynniejszą szczecińską czarownicą Sydonią von Borck, rycerzami, legendami, obrzędami, najznamienitszymi książęcymi dworzanami oraz rzemieślnikami.

 

W programie m.in.:

- Od godz. 18:00 do 24:00 – bezpłatne zwiedzanie wystaw stałych i czasowych w zamkowych galeriach. Dostępne będą: Cela Czarownic, Zbrojownia, Szczecińskie historie - prawdziwe i zmyślone, Gabinet Lubinusa Rajskie Owoce, Na pańskich stołach i w kredensach, Kabinet 2.0.

-  Od godz. 18:00 do 21:00 - bezpłatne wejście na punkt widokowy na Wieży Dzwonów, z którego można podziwiać przepiękną panoramę Szczecina.

- W godz. 18:00 - 20:00 oraz 22:00 - 24:00 będzie można wykonać pamiątkowe historyczne selfie, w trzech postaciach – dworskiej, rycerskiej i magicznej.

 

14 maja podczas Europejskiej Nocy Muzeów czynny będzie również sklepik muzealny z zamkowymi wydawnictwami dostępnymi w promocyjnych cenach.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 22°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Autor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Autor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Autor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza:
Reklama