Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

Jazda na rower. Sezon na dwa kółka w OLX

Inflacja, pandemia i rosnąca świadomość ekologiczna to tylko kilka czynników decydujących o wzroście zainteresowania dwoma kółkami. Eksperci oceniają, że popyt na rowery trwale się zwiększa, a kolejne lata mogą przynieść nawet 45 proc. wzrostu.
Jazda na rower. Sezon na dwa kółka w OLX

Polska jest 4. największym producentem rowerów w Unii Europejskiej. Na początku pandemii, w maju 2020 roku, produkcja jednośladów była w kraju największa od 4 lat. Jak informował GUS, nad Wisłą powstało ich 119 tys., czyli aż o 171,3 proc. więcej niż jeszcze w kwietniu 2020 r. Dodatkową motywacją do przesiadki na dwa kółka są zawrotne ceny paliwa. 

 

Po rower do… sieci

Jednocześnie w wyniku pandemii i dynamicznego rozwoju rynku e-commerce zmieniają się też zwyczaje zakupowe Polaków. Jak wynika z raportu „E-commerce w Polsce 2020” opracowanego przez Gemius z Izbą Gospodarki Elektronicznej, aż 73 proc. badanych osób chociaż raz dokonało zakupów online. Nie jest więc zaskoczeniem, że również rowerów coraz częściej szukamy w internecie.

 

Serwis OLX przyjrzał się zachowaniom użytkowników kategorii Rowery, która już od marca tego roku cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Dla zobrazowania tego wzrostu wystarczy powiedzieć, że w marcu 2022 roku kategorię odwiedziło aż o 85 proc. więcej użytkowników niż w lutym.

 

Rower górski czy elektryczny?

Szczyt rowerowego sezonu zakupowego przypada na maj i czerwiec. – To właśnie w maju ubiegłego roku sprzedający na OLX potwierdzili najwięcej udanych sprzedaży rowerów miejskich czy rowerów dziecięcych – mówi Paweł Starościak, opiekun kluczowych klientów w kategorii Sport i Hobby w OLX. – Obserwujemy też, że nasi klienci wystawiają coraz bogatszą ofertę rowerów elektrycznych, które są w tym momencie najbardziej pożądanym przez użytkowników jednośladem.

 

Do najpopularniejszych haseł wyszukiwanych w kategorii Rowery w serwisie OLX należą:

  • rower elektryczny (w marcu 2022 roku wyszukiwany ponad 80 tys. razy),
  • rower górski (30 tys. razy), 
  • Gravel,
  • Kross. 

 

Zainteresowaniem cieszą się też takie elementy wyposażenia jak fotelik rowerowy czy przyczepka rowerowa, które pozwalają spędzać czas aktywnie w rodzinnym gronie.

 

Co 10. Polak szuka sprzętu sportowego na OLX

W marcu na każde ogłoszenie zamieszczone w serwisie w kategorii Rowery przypadało ponad 6 tys. wyświetleń na liście ogłoszeń i ponad 66 unikalnych wyświetleń samego ogłoszenia. Miesięcznie kategorię Sport i Hobby w serwisie OLX odwiedza 4,3 mln użytkowników (czyli co 10. Polak), a zamieszczone w niej ogłoszenia otrzymują aż 83 tys. odpowiedzi dziennie. W ubiegłym roku liczba odwiedzających kategorię Rowery każdego miesiąca w trakcie sezonu przekraczała 2 mln użytkowników (dane OLX).

 

Sprzedaż internetowa pozwala nam dziś spełnić oczekiwania każdego klienta i przedstawić mu ofertę w najdrobniejszych szczegółach – mówi Wojciech Czubiński, operator salonu ProRowery, użytkownik OLX-a. – Dodatkowo w rozpoczętym już sezonie rowerowym ruch w salonach jest wzmożony i czas obsługi w punkcie stacjonarnym może się wydłużać. Korzystanie z oferty internetowej eliminuje ten problem, a zamówiony przez klienta sprzęt może trafić pod jego drzwi w dogodnym dla niego czasie.

 

Sezon na dwa kółka potrwa dopóty, dopóki pogoda będzie sprzyjać. A podobno nie ma złej pogody na sport, są tylko źle ubrani jego amatorzy.

 

 

OLX 

Serwis OLX każdego dnia ułatwia dokonywanie dobrych wyborów milionom Polaków. Każdego miesiąca korzysta z niego ponad 14 milionów użytkowników (Gemius, marzec 2022), w praktyce oznacza to więc, że platformy używa co trzeci Polak.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 22°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Autor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Autor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Autor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza:
Reklama