Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

Zamek w majówkę

Zamkowa Wieża Dzwonów z punktem widokowym czynna całą majówkę, wystawy w galeriach otwarte 3 maja, a 1 maja - dwa spektakle teatralne i seans w Kinie Zamek. Tak zapowiada się majówka w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.
Zamek w majówkę

Najwyższa z zamkowych wież – Wieża Dzwonów, z której rozciąga się niesamowity widok na Szczecin, będzie otwarta 1, 2 i 3 maja w godz. 10:00-18:00 (ostatnie wejście o godz. 17:30). Z punktu widokowego na wieży podziwiać można m.in. katedrę, Wały Chrobrego, filharmonię, Łasztownię, rzekę Odrę czy sam zamek. W samej wieży zaś znajdują się cenne relikty. Na najniższym poziomie, pod szklanymi taflami, prezentowane są fragmenty dawnych obwarowań Wzgórza Zamkowego.

 

Zamkowe galerie będą nieczynne 1 i 2 maja. Będzie można je zwiedzać 3 maja w godz. 10:00-18:00. Na odwiedzających czekać będą: niedawno otwarty Gabinet Lubinusa z historyczną Wielką Mapą Księstwa Pomorskiego czy ekspozycja "Jesteśmy! XX lat SAIE" ukazująca twórczość artystów związanych ze Stowarzyszeniem Artystycznym Integracji Europejskiej. Ponadto wystawa "Rajskie owoce. Ceremoniał i jego oprawa w kościele pomorskim w epoce nowożytnej", na której prezentowane są elementy wyposażenia kościołów pomorskich w epoce nowożytnej, oddające klimat i charakter życia duchowego Pomorskiego Kościoła Ewangelickiego. Oprócz tego dostępne będą nasze stałe ekspozycje: ZbrojowniaCela Czarownic i multimedialna wystawa Szczecińskie historie - prawdziwe i zmyślone.

 

1 maja zapraszamy na dwa spektakle teatralne oraz na seans animacji w Kinie Zamek. O godz. 9:30 w sali 101 zagramy przedstawienie dla najmłodszych widzów - „Misiaczek”, a o godz. 19:00 w sali kinowej nowy spektakl Teatru Piwnica Przy Krypcie – „Burmistrz” ze znakomitym Adamem Dzieciniakiem. W Kinie Zamek o godz. 16:00 będzie można obejrzeć porywający film animowany „Nawet myszy idą do nieba”. To historia z pozoru niemożliwej przyjaźni między odwiecznymi wrogami: myszką i lisem, których los niespodziewanie rzuca w wir przygód i zaświaty. Film był prezentowany na najważniejszych festiwalach animacji na świecie, zdobył czeskiego Oscara i nominację do francuskiego Cezara.

 

Przez całą majówkę zapraszamy też na zamkowe dziedzińce, gdzie można oglądać m.in. rzeźby Richarda Hessa, plenerową wystawę „Zamek książęcy w Szczecinie” czy makietę Zamku w skali 1:100.

 

Znajdujące się w zamku Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej będzie otwarte 1, 2 i 3 maja w godz. 10:00 – 18:00.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 17°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Autor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Autor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Autor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza:
Reklama