Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

Werdykt JURY oraz PUBLICZNOŚCI 56. Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2022

Werdykt JURY oraz PUBLICZNOŚCI 56. Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2022

GRAND PRIX – Wielką Nagrodę Publiczności otrzymuje spektakl „Rewolucja, której nie było" w wykonaniu Teatru 21 oraz Biennale Warszawa.

Jury 56. Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2022 w Szczecinie w składzie: Aleksandra Łukaszewicz (przewodnicząca), Joanna Klass, Tamara Trunowa, przyznało następujące nagrody:
 
UWAGA! UZASADNIENIA PRZYZNANIA NAGRÓD W PEŁNYM TEKŚCIE PROTOKOŁU - poniżej

Nagroda Główna Jury dla spektaklu „a.y.l.a.n." w wykonaniu Teatri i Qytetit z Gjilan w Kosowie

Nagroda Rady Miasta Szczecin w wysokości 5000 zł dla zespołu aktorskiego oraz Weroniki Szczawińskiej, reżyserki spektaklu „Klub" Teatru Collegium Nobilium w Warszawie oraz TR Warszawa

Nagroda im. Kazimierza Krzanowskiego w kwocie 3000 zł dla Sary Celler-Jezierskiej za rolę Teresy w spektaklu „Maszyna" Teatru Polskiego w Bydgoszczy

Nagroda im. Zygmunta Duczyńskiego w wysokości 5000 zł ufundowana przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dla spektaklu „Rewolucja, której nie było"

Dwa wyróżnienia, każde po 2 000 zł dla:
– Branka Rozmana oraz Julii Sobiesiak-Boruckiej za ścieżkę dźwiękową w spektaklu Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu „Biblia: Próba"
– zespołu spekatklu „Król skinów" (Grzegorz Hann, Maria Sztark, Łukasz Kowalski, Krzysztof Kuźnicki oraz Krystyna Pięta)

 

 

 

 

 

Szczecin, 29 kwietnia 2022 roku

 

WERDYKT JURY

 

56. PrzegląduTeatrów Małych Form      

KONTRAPUNKT 2022 w Szczecinie

 

Jury 56. Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2022 w Szczecinie w składzie:

  • Aleksandra Łukaszewicz (przewodnicząca),
  • Joanna Klass,
  • Tamara Trunowa,

podczas posiedzenia 29 kwietnia2022 roku przyznało następujące nagrody:

 

 

Nagroda Główna Jury w kwocie10 000 zł dla spektaklu „a.y.l.a.n.” w wykonaniu Teatrii Qytetitz Gjilan w Kosowie za mistrzowskie poprowadzenie dramaturgii w odniesieniu do niezwykle trudnego tematu, jakim jest walka dobra ze złem, oraz wywołanie odczucia wzniosłości dzięki skonfrontowaniu absurdu codzienności i miałkich ludzkich interesów z nagim, brutalnym faktem bezsensownej, niewinnej śmierci.

 

Nagroda Rady Miasta Szczecin w wysokości 5000 zł dla zespołu aktorskiego oraz Weroniki Szczawińskiej, reżyserki spektaklu „Klub” Teatru Collegium Nobilium w Warszawie oraz TR Warszawa, za demokratyczną pracę nad dekonstrukcją kultury gwałtu przy jednoczesnej afirmacji różnorodnej kobiecości.

 

Nagroda im. Kazimierza Krzanowskiego w kwocie 3000 zł dla Sary Celler-Jezierskiej za rolę Teresy w spektaklu „Maszyna”, która subtelną i ekspresyjną grą aktorską wytworzyła wyrazisty i znaczący kontrapunkt dla spektaklu zrealizowanego w formule futurystycznej komedii dell’arte.

 

Nagroda im. Zygmunta Duczyńskiego w wysokości 5000 zł ufundowana przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dla spektaklu „Rewolucja,  której nie było” za pełną obecność całego zespołu, a w szczególności dla Teresy Foks i zespołu muzycznego za brawurową  improwizację  jazzową, która w sposób twórczy rozwinęła ideę kontrapunktu.

 

oraz dwa wyróżnienia, każdepo 2 000 zł dla:

  • Branka Rozmana oraz Julii Sobiesiak-Boruckiej za angażującą emocjonalnie, a jednocześnie minimalistyczną ścieżkę dźwiękową w spektaklu Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu „Biblia: Próba”,która wytwarzając kontrapunkt do mięsności warstwy wizualnej, zapewniła osiągnięcie harmonii w dziele.
  • zespołu, który zrealizował spektakl„Król skinów” (Grzegorz Hann, Maria Sztark, Łukasz Kowalski, Krzysztof Kuźnicki oraz Krystyna Pięta) za wysublimowany horror w formie intermedialnej i performatywnej, który wywołując uczucie art-grozy, ukazał estetyczny dystans do tragedii losu ludzkiego.

 

Jurorzy pragną także wyrazić swoje uznanie dla spektaklu „Gęstość zaludnienia. Historia wybuchu” w reżyserii Krzysztofa Popiołka w wykonaniu Teatru Kana w Szczecinie za ciepłe i humanistyczne zrozumienie ludzkiej tęsknoty za normalnością w sytuacji tragedii będącej poza kontrolą oraz za wyjątkowo trafny dobór scenografii i rekwizytów.

 

Aleksandra Łukaszewicz

Joanna Klass

Tamara Trunowa

 

Protokół przyznania

GRAND PRIX – WielkiejNagrody Publiczności

56. Przeglądu Teatrów MałychForm KONTRAPUNKT 2022

 

 

Komisja skrutacyjna Wielkiej Nagrody Publiczności czyli GRAND PRIX 56. PTMF KONTRAPUNKT 2022 w składzie:

  • Alicja Sztark,
  • Natalia Kochaniuk,
  • Daniel Źródlewski,

po podliczeniu głosów publiczności stwierdza, że GRAND PRIX – Wielką Nagrodę Publiczności otrzymuje spektakl „Rewolucja, której nie było” w wykonaniu Teatru 21 oraz Biennale Warszawa.

Poniżej zestawienie pozycji poszczególnych spektakli, szczegółowe wyniki głosowania w załączeniu. 

miejsce 11: IV RP Snów

miejsce 10: Grimm

miejsce 9: Maszyna 

miejsce 8: Biblia. Próba

 miejsce 7: Robot

miejsce 6: a.y.l.a.n.

miejsce 5: Klub

miejsce 4: Kobieta i życie 

miejsce 3: Epitafium Błazna 

miejsce 2: Byk

miejsce 1: Rewolucja, której nie było


„a.y.l.a.n."

Gęstość zaludnienia

Julia Sobiesiak Borucka w Biblii Próba

Klub

Król Skinów

Rewolucja której nie było

Rewolucja której nie było Teresa Foks

Sanda Celler Jezierska w Maszynie


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 20°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Autor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Autor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Autor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza:
Reklama