Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

Blue Run

Blue Run

W słoneczną Niedzielę 24 kwietnia w szczecińskim Parku Żeromskiego odbył się pierwszy bieg integracyjny Blue Run organizowany przez Stowarzyszenie Polska 2050 wspólnie z Jarek Dulny foto oraz SENSE – Centrum Terapii i Stymulacji Rozwoju Szczecin. Uczestnikom wydano prawie 100 pakietów startowych dla dzieci i dorosłych.

Kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu. Z okazji jego podsumowania  zaprosiliśmy Szczecinian na pierwszy bieg integracyjny Blue Run. W naszym gronie jest Anna Szewczyk, która wraz ze swoim synem Kajtkiem Majewskim pokazują świat autyzmu. Kajtek jest też małym biegaczem, który stał się inspiracją do zorganizowania naszego niebieskiego biegu.

Osoby ze spectrum autyzmu rzadko mają możliwość uczestniczyć w zawodach sportowych i wspólnej zabawie z rówieśnikami w normie. Ten bieg miał być krokiem ku prawdziwej integracji w rzeczywistości. Miał dać możliwość włączenia się osób z autyzmem i ich rodzin, poprzez sport, w społeczeństwo” – wyjaśniła ideę biegu Anna Szewczyk wychowująca na co dzień syna ze spektrum autyzmu.

W niedzielę w parku zrobiło się niebiesko, bo oprócz małych i dużych biegaczy, pojawili się również członkowie ich rodzin i przyjaciele. Dzieci biegały na 250 metrów. Wystartowały zarówno dzieci ze spektrum autyzmu, jak i ich rodzeństwa i przyjaciele. Bieg dla dorosłych był nieco dłuższy i bardziej wymagający, a uczestnicy mobilizowali się wzajemnie.

Nasz bieg miał też pokazać rodzicom i opiekunom osób ze spektrum autyzmu, że nie są same, że mogą liczyć na pomoc i wsparcie. Biegaczy oraz osób towarzyszących było ponad 200. Przyznam, że nie spodziewaliśmy się takiego odzewu” – powiedziała Agnieszka Malinowska-Wasiluk ze Stowarzyszenia Polska 2050, jedna z organizatorek wydarzenia.

Każdy uczestnik otrzymał piękny, niebieski, pasujący do niebieskiego stroju, medal. Po biegu wszyscy mogli bawić się z Supermenem, puszczać bańki, tańczyć z chustą i malować na folii. O godzinie 13.00 wypuściliśmy w niebo kilkadziesiąt niebieskich baloników, aby przypomnieć mieszkańcom Szczecina, żeby dołączyli do nas za rok na kolejnej edycji biegu Blue Run.

 


Kajtek Majewski z mamą Anią Szewczyk


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 22°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Autor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Autor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Autor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza:
Reklama